TopStar

5. května 2019 08:00

Fatboy Slim se vrací do Česka a zahraje si tu poprvé v klubu

Zkušený a lety prověřený leader elektronické taneční hudby se chystá na 24. května do pražského klubu DupleX, The Rooftop Venue. Půjde o Fatboyovo vůbec první vystoupení na české klubové scéně. Jeho poslední návštěva srdce Evropy se uskutečnila před dvěma lety, kdy zahrál na Beats For Love a přitáhl více jak 30 tisíc lidí.

Quentin Leo Cook aka Norman Cook alias Fatboy Slim si získal řadu zarytých fanoušků po celém světě. Znáte hity jako "Right Here, Right Now", "Eat, Sleep, Rave, Repeat" nebo "Rockafeller Skank“ (často jmenováno jako "Funk Soul Brother")? Pod nimi je podepsán právě Fatboy. Pecek má ale v rukávu tento britský pětapadesátník ještě mnoho a mnoho.

Fatboy Slim není navíc jen tak nějakým obyčejným DJem a producentem. Jeho bigbeatová kombinace hip hopu, breakbeatu a rockových prvků je unikátnější než vzorec DNA. Pro svou jedinečnost na hudebním poli je Fatboy i po letech strávených v showbusinesu lákavým interpretem, který nemá problém přivábit i čtvrt milionu posluchačů – na koncert v Brightonu v roce 2001 dorazilo více jak 250 tisíc

Málokdo o mistrovi elektronické hudby ví, že vedle big beatu se zdařile uplatnil i v rockové hudbě. Jako basák vystupoval s kapelou The Housemartins, s níž také sbíral úspěchy.

Sdílejte článek
Štítky EDM

Přečtěte si také