TopStar

13. ledna 2019 11:00

Ilona Blašková

Finalistka národního kola Eurovize Pam Rabbit natočila videoklip inspirovaný transsexuály a láskou k sobě

Zpěvačka a hudebnice Pam Rabbit se zúčastnila již Eurovize 2018, tehdy jako vokalistka Mikolase Josefa. Letos se do soutěže přihlásila sama a byla vybrána mezi osm finalistů národního kola. K soutěžnímu singlu Easy To Believe natočila videoklip inspirovaný tématikou transgender komunity, drag queens a přijetí sebe sama.

Stejně jako předchozí skladba Try, vznikla i píseň Easy To Believe v Portugalsku, kam se Pam Rabbit po skončení loňské Eurovize vrátila, aby navázala spolupráci s umělcem a producentem Soundskillz. Samotné nahrávání pak probíhalo ve studiu Soundevice Borise Carloffa. „Čím déle s Pamelou pracuji, tím více poznávám, jaká je to skvělá zpěvačka,“ říká známý český zpěvák a producent. Společně dali dohromady taneční singl s charakteristickými prvky R&B, popu a funku.

Text písně Easy To Believe oslavuje lásku ve všech jejích formách. „Pro mnohé jsou písničky o lásce jedno velké klišé, podle mě takových skladeb nikdy nebude dost,“ říká mladá zpěvačka a dodává: „Ať už je to láska k někomu jinému nebo sama k sobě, je nesmírně důležité věřit, že na každého někde čeká.“ Heslem nahrávky je „love’s easy to believe“ neboli v překladu „lásce je snadné uvěřit.“ Písnička je pro všechny, které láska nějakým způsobem zklamala a z jakýchkoli důvodů na ni zanevřeli. Pro ty, kdo mají nízké sebevědomí a nevidí, že skutečně krásnými nás dělá schopnost mít rádi sebe sami.

S tímto singlem soutěží Pam Rabbit v národním kole evropské hudební soutěže Eurovize 2019. Důvody, proč se přihlásila, popisuje Češka arménského původu následovně. „Jednou jsem seděla s Mikolasem Josefem u Borise ve studiu, cvičili jsme vokály na Eurovizi 2018 a já měla tehdy zrovna po vydání své úplně první písničky Animal Power. Miki ho chtěl v pauze pustit a když to slyšel řekl mi: ‚Pam, to je skvělý! Měla bys taky zkusit Eurovizi příští rok.‘ Uvědomila jsem si, že má pravdu a začala jsem vše směřovat k přihlášení do letošního ročníku.“

Videoklip natočil režisér Vladimír Špička. Tematicky je video inspirováno transgender komunitou a drag queen scénou. Jedná se o příběh muže, který není spokojený v mužském těle a přeje si být ženou, divák sleduje jeho přeměnu ve své pravé já.

Sdílejte článek
Štítky zpěvačka talent Eurovize nový videoklip nový objev Pam Rabbit

Přečtěte si také