TopStar

2. března 2019 19:11

Gentleman usedne za klavír i v Praze

Sir Elton John během svého turné Farewell Yellow Brick Road odbočí z cesty do Země OZ a zavítá do Prahy. Svou náruč mu otevřela O2 arena. Hudební génius zapěje 7. května.

Elton Hercules John je v hudebním rybníčku asi jednou z největších ryb. Po více než půlstoletí energií nabitých koncertů a hudební tvorby se šlechetný šlechtic rozhodl svou koncertní kariéru pověsit na hřebík. Poslední z posledních turné začalo 8. září 2018 a skonči až v roce 2021 – za tu dobu obletí Elton John oba americké kontinenty, Evropu, Asii i Austrálii a zahraje na více než třech stech míst.

Hudební inovátor má na svědomí desítky, ne-li stovky celosvětově známých hitů, okouzlil hlavy států a několikrát definoval význam popmusic či styl hry na klavír. Právě proto je držitelem skoro 40 zlatých desek, 31 platinových alb a nespočet státních vyznamenání, řádů a hudebních ocenění. Je podepsán např. pod filmem/muzikálem Lví král, odehrál více než 4000 koncertů a většinu života se viditelně podílí na boji proti nemoci AIDS.

K výčtu velikánových úspěchů by bylo možné připojit ještě mnoho a mnoho dalších bodů. Tím nejdůležitějším je však úcta. Rytíř hudby si vydobyl nezměrnou úctu posluchačů po celém světě – ať už svých fanoušků, nebo těch, pro něž není Eltonův styl šálkem kávy.

Nyní se však s živými vystoupeními budeme muset rozloučit. Zpěvák se rozhodl ukončit svou koncertní činnost, aby se mohl lépe věnovat výchově svých dětí. Velkou oporou ve výchově Zacharyho a Elijaha bude dozajista Eltonův manžel David Furnish.

Sdílejte článek

Přečtěte si také