TopStar

13. listopadu 2019 12:51

Greta Thunberg se vrací do Evropy, v Americe se fotila po boku hvězd

Po téměř třech měsících se šestnáctiletá švédská aktivistka vrací na rodný kontinent. Konkrétně doufá, že stihne konferenci COP25 týkající se změn klimatu. Do 2. prosince by měla doplout na jachtě nezanechávající uhlíkovou stopu na pobřeží Španělska a pak se musí dostat do Madridu. V USA toho ale stihla poměrně dost.

Tvář globálního studentského hnutí Fridays for Future (Pátky pro budoucnost) koncem srpna doplula se svým týmem na jachtě Malizia II do New Yorku a strhla na sebe pozornost například svým zapáleným proslovem na půdě OSN, kde politikům vynadala za to, že jí ničí dětství: „Svými prázdnými slovy jste mi ukradli sny a dětství!“

Gretě nelze upřít energii, kterou většinou do svých proslovů vkládá. Ačkoliv bez podkladů na papíře může působit zničehonic zmateně, získala si pozornost hvězd stříbrného plátna. Například Leonardo DiCaprio o ní prohlásil, že se stala vůdkyní naší doby, a to především proto, jaké usilí Greta projevuje při snaze zachránit naši planetu. Sám DiCaprio je zapáleným environmentálním aktivistou.

Podobně zapůsobila i na ikonu akčňáků a bývalého guvernéra Kalifornie, Arnolda Schwarzeneggera. Ten si s ní vyjel na kole okolo města Santa Monica a představil ji dokonce své dceři Christině.

Nyní Thunberg popluje přes Atlantik zpět do Evropy. Dlouhodobě totiž bojuje proti létání letadlem kvůli uhlíkové stopě, kterou letadla zanechávají. Nejen proto se rozhodla zpátky do Evropy plout po moři.

Podobně jako do Spojených států i zpátky se poveze na ekologicky šetrném plavidle. Tentokrát jím bude katamarán La Vagabonde

Sdílejte článek
Štítky OSN Leonardo DiCaprio Arnold Schwarzenegger Greta Thunberg Greta

Přečtěte si také