TopStar

29. září 2019 11:14

Gump – Protože to nevzdám. Tenhle projekt stojí za pozornost!

Od května pracovala Olga Lounová na písní a klipu k ní... je to možná dlouhá doba, ale výsledek opravdu stojí za to. "Protože to nevzdám" je píseň, na níž se podílela plejáda českých hudebních hvězd a ikon. Režie klipu se ujal F. A. Brabec.

Vše začalo, když zpěvačka Olga Lounová fotila kalendář pro nadaci Se psem mě baví svět. Zakladatel nadace, Filip Rožek, jí tehdy přečetl úryvek z chystané knihy Gump – Pes, který naučil lidi žít. Těch několik vět přečtených z knihy Lounovou inspirovalo a rozhodla se jednat. Nadaci chtěla podpořit písní.

Na uskutečnění svého cíle nebyla sama. Oslovila mnohé umělce a nakonec se kolem ní shlukl ansábl, který by neměl problém v tomto složení vyprodat jakýkoliv stadion, kdyby vystupovali všichni pohromadě. Šlo o Martu Kubišovou, Richarda Krajča, Báru Basikovou, Katarinu Knechtovou, Petra Koláře, Sebastiana, Poetiku, Davida Krause, Elis Mraz, Earth, Denise Benneta, Pavla Caltu, Terezu Maškovou a Annu Šulcovou. Úctyhodný výčet účinkujících doplnil i pěvecký sbor Coro Piccolo Praha. Prima u toho samozřejmě nemohla chybět.

F. A. Brabec vdechl klipu k písni zvláštní atmosféru, která v kombinaci se zpívaným textem dokáže vehnat slzy do očí i tvrďákovi, kterým jen tak něco nepohne. Ve videoklipu si dokonce zahrál skutečný hrdina zmíněné knihy, týraný pes Gump.

Sama Lounová o knize uvádí: „Je to opravdu neskutečně krásná kniha plná lidských a psích mouder, ale take plná dobrodružství. Budete ji číst jedním dechem.“ Navíc koupí knihy přispíváte nadaci Se psem mě baví svět. Tady není nač čekat. Knihkupectví volá!

Sdílejte článek
Štítky Olga Lounová Gump

Přečtěte si také