TopStar

14. července 2019 14:58

Heilung představí svůj pohled na folk v Divadle Hybernia

Dánská formace Heilung se letos ukáže v srpnu na hudebním festivalu Brutal Assault v Jaroměři a poté i v Praze v Divadle Hybernia 30. října. Skupina je známá svým pojetím folkové hudby a užíváním motivů z raných období lidské historie.

Keltské kostýmy, vikinsky laděná hudba a písně sahající do dávnověku doby železné – to je zjednodušené vysvětlení, jak si představit vystoupení neofolkových Heilung. Může to však být ještě zajímavější, než se může na tento první pohled zdát.

K docílení dokonalé atmosféry nechybí ani tři odlišné způsoby zpěvu členů kapely ani nejrozličnější nástroje. Trio se nebojí sáhnout po chrastítkách z rohoviny či obsahujících lidský popel, dokonce mají některé nástroje vyrobené z lidských a zvířecích kostí.

Přes tyto zvláštnosti je ale celkové vyznění Heilungu vysloveně odpočinkovou až relaxační záležitostí. Skvělé souznění tří různých způsobů zpěvu, využití nástrojů a prolnutí s duchem kdysi dávno zapomenutých veršů hraničí s meditativním rozpoložením oddaných mnichů. Ozdrava duše je tak zajištěna. Vždyť „heilung“ znamená německy „léčení.“

Sdílejte článek
Štítky folk

Přečtěte si také