TopStar

11. ledna 2019 11:00

JCM v nové sestavě uctí památku Jona Hisemana v Praze!

JCM v nové sestavě uctí památku Jona Hisemana na koncertním turné In Memory Of Jon Hiseman. V Praze zahrají 2. května v Lucerna Music Baru a Prima Music u toho rozhodně nebude chybět!

V dubnu roku 2018 oznámilo trio bývalých členů legendární kapely Colosseum Jon Hiseman, Clem Clempson a Mark Clarke vydání nového alba Heroes a následně i návrat na koncertní pódia. Obojí pod názvem JCM. Album Heroes vyšlo a kapela se rozjela na stejnojmenné turné, jehož pražská zastávka byla naplánovaná na 23. května. Bohužel po několika prvních koncertech hudební svět opustil frontman Jon Hiseman, který podlehl těžké nemoci.

Clem Clempson a basák a mistr zpěvák Mark Clarke tak přišli o třetího člena svého nadšeně přijímaného power tria JCM. Zakladatel skupiny Colosseum se připojil k mnoha ztraceným hrdinům a idolům, kteří odešli do rockového nebe - Jack Bruce, Dick Heckstall-Smith, Gary Moore, Larry Coryell nebo Steve Marriott. Zbylí dva členové JCM ale ctí přání Jona Hisemana, aby JCM hráli věčně. Výběr následovníka, který zasedl v nové sestavě za bicí, má historický rozměr.

Než založil Jon Hiseman Colosseum, byl jedním z bubeníků britské R&B legendy Georgie Famea. A kdo jiný by se měl chopit paliček, než dlouholetý spoluhráč Georgie Famea & Van Morrisona Ralph Salmins. Tento bubnující profesor, který hrál i pro Paula McCartneyho a Jamese Browna, přednáší na London‘s Royal College of Music a je nyní pevně integrován s JCM.

V této nové sestavě se kapela vydává na koncertní turné JCM – In Memory Of Jon Hiseman: Clem Clempson, Mark Clarke & Ralph Salmins on drums, jehož součástí bude i koncert v Praze a to 2. 5. v Lucerna Music Baru.

Sdílejte článek

Přečtěte si také