TopStar

26. května 2019 11:30

Jednou z Hozierových zastávek na turné bude i Praha

Charismatického Ira, který se nebojí sáhnout i na taková témata, jakými jsou problematika církve nebo persekuce homosexuálů, jak to známe z jeho zřejmě nejslavnější písně "Take Me To Church", uvidíme již brzy. Do pražského Fora Karlín zavítá 27. srpna.

Andrew Hozier-Byrne na sebe výše zmíněnou písní upozornil neskutečným způsobem. Klip si na Youtube vysloužil přes 284 milionů zhlédnutí, vznikl nespočet coverů snažících se dosáhnout stejné kvality, jakou se pyšní originál, a aby toho nebylo málo, byla píseň nominovaná na cenu Grammy a na hudební cenu MTV.

Po vydání singlu "Take Me To Church" v roce 2013 se muzikantova kariéra rozjela ve velkém. Následující rok vydal eponymní debutové album Hozier, které strhlo irské i světové hitparády a vyšvihlo Hoziera na špičku hudební branže. Rok 2018 přinesl Irovi další úspěch, singl "Nina Cried Power".

Momentální Hozierovo turné Wasteland, Baby Tour je opravdu rozlehlé. Zpěvák se bude potulovat po Spojených státech i Kanadě a projede Evropu. Jenom v Londýně bude mít pět koncertů, z nichž jsou už dva vyprodané. Je jasné, že zájem o muzikanta je celosvětový. Nejen živá vystoupení jsou úspěšná, ale i prodej nové desky Wasteland, Baby! je trhákem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také