TopStar

2. července 2019 11:00

Jiří Korn oslaví životní jubileum ve velkém stylu

Svérázný zpěvák a herec Jiří Korn se pohybuje na hudební scéně, před kamerou i na prknech znamenajících svět desítky let. Průřez jeho největších hitů od šedesátek až po současnost zazní v největších možných prostorech – 25. září odzpívá jedinečný koncert v O2 areně.

Showman Jiří Korn neztrácí ani dnes svou nezaměnitelnou energii. V šedesátkách na sebe upozornil ve skupině Rebels a od té doby se nestalo, že by se nad ním zavřely vody mlčení. Než se vydal na sólovou dráhu, stihl se mihnout i ve skupině Olympic. Úspěšně spolupracoval i na projektu Možná přijde i kouzelník, kde vystupoval po boku dvojice Kaiser a Lábus.

Korn se však nevěnuje pouze hudbě. Vystřídal několik filmových rolí – nezapomenutelný je z pohádky Honza málem králem, vystupoval v řadě muzikálů a nebál se ani tance. Vše dohromady vytvořilo postavu na české scéně skoro nevídanou a jen stěží překonatelnou. Stovky zkušeností se nyní vyjeví na jubilejním koncertu 70x Dík v O2 areně.

V posledních letech sklízí zpěvák úspěchy se skupinou 4TET, v níž kromě Korna vystupují Jiří Škorpík, Dušan Kollár a David Uličník. Kvarteto netradičním způsobem pojímá Kornovy písně i písně jiných interpretů. Ani o 4TET nebude publikum na koncertě ošizeno.

Sdílejte článek

Přečtěte si také