TopStar

31. května 2019 12:12

John Cooper si pročísl vousy a na mapě vybral Brno a Prahu

Americká křesťanská rocková čtveřice Skillet, která má za sebou již dvě nominace na Grammy, přijede představit songy z chystaného alba Victorious. Deska vyjde 2. srpna a my se na skupinu můžeme těšit v listopadu. 27. listopadu vystoupí v Brně v Hale Vodova a 28. listopadu v pražské Malé sportovní hale.

Aktuální hvězda křesťanské rockové scény, skupina Skillet, po třech letech vydá novou desku a podle vydaného klipu to bude legendární. Ve Spojených státech, kde je náboženství na trochu jiné úrovni než v našich končinách, je skupina více než populární. Dvakrát byla nominována na cenu Grammy a odnesla si několik ocenění Dove Awards či Billboard Music Award.

Během existence skupiny se několikrát změnilo obsazení i hudební styl. Posledním zakládajícím členem je frontman a basák John Cooper, který se ale obklopuje skvělými hudebníky. Jeho žena Korey drtí kytaru jako kdejaký rockový veterán a bubenice Jen Ledger má na krku nejedno ocenění za hudební výkony. Vše zastřešuje kytarista Seth Morrison, který je posledním přírůstkem kapely.

Textově se Skillet drží křesťanských motivů – ať více nebo méně explicitních – ale hudební styl lehce obměňovali. Z hard rockových počátků se přelili do jemnějších rovin, aby přes využití smyčcových nástrojů sklouzli do takových rovin jako industrial rock nebo nu metal. Výsledkem je tak zajímavá hudební i textová fúze, že je jasné, že právě tohle bude fungovat i za několik let.

Sdílejte článek

Přečtěte si také