TopStar

2. prosince 2018 15:12

José Carreras zahraje v Praze s Českým národním symfonickým orchestrem!

Jeden z nejslavnějších světových tenorů José Carreras se už v příštím roce vrátí do Prahy! 5. dubna vystoupí v pražské O2 areně po boku Českého národního symfonického orchestru. A vstupenky jdou na odbyt velmi rychle, takže pospěšte!

Španělský operní pěvec José Carreras je jedním z nejslavnějších tenoristů po celém světě. Jeho předělávky Giuseppe Verdiho a Giacoma Pucciniho jsou celosvětově doceněné. Do povědomí široké veřejnosti se zapsal až díky působení v projektu The Three Tenors. Tam působil po boku Plácida Dominga a Luciana Pavarottiho. Za dobu své angažovanosti na operní scéně ztvárnil přes 60 operních rolí a vystupoval na pódiích celého světa s celosvětovými jmény.

Tento génius z Barcelony spolupracoval s těmi nejslavnějšími režiséry a dirigenty. Jeho diskografie obsahuje přes sto padesát nahrávek, mnoho z nich navíc získalo zlatá či platinová ocenění. José Carreras to měl ale v minulosti velmi těžké. V roce 1987 mu byla diagnostikována leukémie a lékaři mu dávali jen malou šanci na vyléčení a přežití. Ačkoli podstoupil velmi náročnou a dlouhou léčbu, mohl se na hudební scénu vrátit. A právě v návaznosti na tuto negativní zkušenost založil v roce 1988 International Leukaemia Foundation (Nadaci José Carrerase proti leukemii).

José Carreras se v České republice těší oblibě a velmi rád se sem tedy vrací. Teď nás navštíví 5. dubna 2019, kdy se představí v pražské O2 areně. Za doprovodu Českého národního symfonického orchestru předvede své nejzářnější hudební klenoty a my se tedy máme na co těšit!

Sdílejte článek

Přečtěte si také