TopStar

7. března 2019 11:00

Ilona Blašková

Kapela Jelen poctí Michala Tučného albem i turné!

Podzimní turné kapely Jelen s Míšou Tučnou, dcerou country legendy, bylo mimořádně úspěšné. A proto se kapela rozhodla pro pokračování. Letos na podzim vyráží do malých klubů, kde si budou moci fanoušci vychutnat jejich pověstnou jelení energii. Předtím ale ještě vydají nové album, které ponese název Jelen: Půlnoční vlak Michala Tučného.

Kapela aktuálně nahrává dvanáct předělávek skladeb Michala Tučného. Album by mělo vyjít během září a nebude na něm chybět ani singl Spím v obilí nebo skladba Pověste ho vejš. Co ale rozhoduje při výběru jednotlivých písní? Podle frontmana Jindry Poláka, je rozhodující, nikoliv popularita písně, ale to, zda se hodí do jejich repertoáru. „Nechtěli jsme dělat výběr největších hitů Michala Tučného. Z asi pětadvaceti písniček, které jsme nazkoušeli a nahráli je v demoverzi, jsme vybrali ty, které nám sedly nejvíc. Neradi bychom je předělávali násilně,“ vysvětluje zpěvák. A zároveň říká, že nahrávání alba nebylo vůbec v plánu. „Ohlas od posluchačů, kteří písničky slyšeli na koncertech, byl ale tak velký, že jsme ho nemohli přehlížet.“

Ale proč se kapela rozhodla tentokrát koncertovat v menších sálech? Důvodem je osobitější kontakt s fanoušky. „Hraní pro několik tisíc lidí je skvělá zkušenost, ale klubové prostředí nám umožní být divákům o něco blíž, což atmosféru často nakopne do nepopsatelných výšin,“ říká zpěvák.

Ani na podzimním turné nebudou na podiu sami. Míšu Tučnou vystřídá talentovaná písničkářka Tereza Balonová, která kapelu doprovázela už na loňském turné. „Na koncerty a jejich neuvěřitelnou atmosféru nikdy nezapomenu. Zvlášť vyprodané Forum Karlín pro mě bylo jedním z nejsilnějších zážitků v životě,“ říká zpěvačka a skladatelka.

Sdílejte článek

Přečtěte si také