TopStar

3. června 2019 10:32

Ilona Blašková

Kapela Zrní vydává živé album ze svého koncertu s filharmonií

Jako ohlédnutí za svým největším samostatným koncertem vydává kapela nové album s názvem Zrní a Filharmonie HK živě ve Foru Karlín. Muzikanti tím dodrželi slib, že koncertní podobu skladeb zahraných s filharmonií přenesou na oficiální hudební nosič.

CD Zrní a Filharmonie HK živě ve Foru Karlín obsahuje všech devět s filharmoniky prezentovaných skladeb a jako bonus také dvě písničky odehrané v první části koncertního večera v základní pětičlenné sestavě. „Máme radost, že jsme tehdy sebrali odvahu a šli do toho i s tím rizikem. Jedině vyprodáním jsme se totiž mohli dostat lehce nad nulu. A vyprodat Forum Karlín je u nás pro kapelu s takovou hudbou, jakou hrajeme, ne úplně realistická vize. Nicméně ukázalo se, že máme ohromně věrný fanoušky. Samotný hraní se povedlo, byl to velkej a svýho druhu iniciační zážitek, bejt součástí takovýho kotle a sdílet společný nadšení,“ říká frontman kapela Honza Unger.

Fúze kapely Zrní s filharmonií se v budoucnu dost možná už nebude opakovat. Unikátnost karlínského vystoupení, kde Zrní kde Zrní před dvěma a půl tisíci fanoušky pokřtili své album Jiskřící pokřtili své album Jiskřící, vnímají i sami fanoušci. Kapele se u příležitosti vydání živého alba odvděčili desítkami poslaných videozáznamů, jimiž unikátní koncertní večer, který proběhl 11. října 2017, zdokumentovali. „Hodně lidí mně po koncertě říkalo, jak to s náma prožívali, že nám fandili, radovali se, že jsme to dotáhli k takovýmu koncertu. Z toho vnímám, že v našem případě nejde jen o naši hudbu, ale i o příběh, kterej za náma stojí, a kterej lidi, kteří nás delší dobu sledujou, prožívaj,“ uzavírá Unger.

Scénu karlínského koncertu připravil Milan Cais z Tata Bojs, Filharmonie Hradec Králové si se Zrní zahrála pod taktovkou dirigenta Stanislava Vavřínka. O zvuk na koncertě se postarali Petr Janeček, záznam pořídil Petr Sýs, mix ve studiu Jámor měl na starosti Ondřej Ježek a mastering připravil Tomáš Karásek.

Aktuálně se Zrní soustředí na dokončení materiálu pro šesté řadové album, jehož vydání chystá v roce 2020. Dále muzikanti ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla u příležitosti 30 let svobody po pádu komunismu pracují také na projektu Havlovy děti Havlovi, jenž vyvrcholí na podzim. Zrní zahrají v několika divadlech, v rámci konference k předávání Ceny Václava Havla za lidská práva nebo během oslav 17. listopadu na pražské Národní třídě. Završením projektu bude živý přenos z dalšího koncertu na Hrádečku na Trutnovsku, který se uskuteční 18. prosince.

Sdílejte článek

Přečtěte si také