TopStar

25. dubna 2019 06:48

Kde se punku daří, tam se v kotli paří

Americká legenda hardcore punku, Dead Kennedys, zavítá do Česka. Neoficiální svátek punkáčů se uskuteční 16. června v pražském Rock Café.

Psal se rok 1978, když se zformovalo kvarteto kolem charismatického zpěváka a textaře Jella Biafry. Až do svého časného rozpadu o devět let později se kapela nebála provokovat americkou veřejnost. Vlajková loď punkového hnutí s chutí rýpala do konceptu tzv. amerického snu a nebála se poukazovat na problémy fašizujících tendencí.

S velkou slávou se Dead Dennedys vrátili do hudebního světa v roce 2001, avšak již bez svého frontmana. Jello Biafra se přerodil v politického aktivistu a jeho místo zaujali další nadaní zpěváci. Současným tahounem této sebranky je Ron Greer řečený Skip. Jediným původním členem je kytarista Raymond John Pepperell známý pod přezdívkou East Bay Ray.

Není toho málo, co kapele chybí, ale takový prostě punk je. Stejně jako hudební styl, do kterého se pánové ze San Francisca rozhodli promítnout své názory, tak i sama kapela je nestálým prvkem. Dokud však bude duše kapely při smyslech, bude její oblíbenost stálá – i bez Biafrového specifického projevu je stále nač se těšit. V kotli bude určitě plno poskakujících punkáčů, prostě ráj pod pódiem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také