TopStar

29. března 2019 23:19

Kloboučník vyveze Jamiroquai na výlet do O2 areny

Jay Kay, přezdívaný Buffalo Man, Kloboučník či Kocour v klobouku, přiveze do Česka své svěřence Jamiroquai. Na pódium pražské O2 areny je vypustí 25. května.

Funky banda začala ovládat britskou klubovou scénu na začátku devadesátých let a od té doby míří stále výše. Kluby vystřídala velká koncertní pódia a ty vystřídaly přeplněné sportovní arény. Každý koncert je nabitý energií a každé album je nacpané samými hity. Od těchto moderních jazzmanů nelze čekat slabý song.

Jaký je vlastně návod na dvacetiletou úspěšnou kariéru? Je to prosté. Stačí vzít kus jazzové tradice, trochu ji vyhladit do podoby acid jazzu a přilepit ji k funky pohodičce. Pak už stačí vše nazdobit trochou elektroniky a disca. Úspěch je zaručen, pokud nezapomenete vše zabalit do balíku trefných textů a navrch připevníte charismatického frontmana.

Jamiroquai se tohoto návodu drží a vše jim skvěle vychází. Kariéra acid jazzového uskupení je více než úspěšná a Jay Kay na koncertech předvádí stále nové a nové čepice, klobouky a další bláznivé pokrývky hlavy. Ten člověk má určitě pod čepicí, jinak by Jamiroquai nebyli tam, kde jsou nyní.

Sdílejte článek

Přečtěte si také