TopStar

4. května 2019 16:32

Konec jedné legendy: Slayer to balí a rozloučí se v Tipsport areně

Trashmetalová ikona a fakticky zakladatel tohoto žánru ukončuje kariéru. Smuteční rozloučení plné černé barvy, hutných kytarových riffů a agrasivního řevu. Věnce přineste k pražské Tipsport areně 25. června.

Od svého počátku v roce 1981 sklízí Slayer jen úspěchy. Metalový svět jej přijal do své široké náruče a jako v inkubátoru z něj udělal obří pojem. Skloubení punkové dravosti a metalové hloubky se dočkalo nečekaných úspěchů, z nichž začali těžit i mnozí další hudebníci.

Na trashmetalové kouzlo se navnadily i kapely, jejichž jména jsou možná ještě známější než jméno samotného Slayeru. V tzv. Big Four (čtyřlístek největších trashmetalových band) vedle Slayeru stály kapely Anthrax, Megadeth a Metallica. Nesvatá čtveřice společně dokonce pokořila světová pódia a svůj um vysílala živě do kinosálů. Živý přenos tehdy mohli fanoušci vidět 22. června 2010. Nyní, o devět let později, si přijede Slayer srovnat účty.

Poslední turné v historii kapely nese ikonický název Final World Tour. Koncertní šňůra se rozjela v květnu 2018 a zakončí se letos. Ještě Naplánovaných má banda více jak 100 představení po celém světě. Slayer bude na své cestě podpořen kapelami jako Anthrax, Behemoth, Amon Amarth nebo Megadeth – to sice není zdaleka vše, ale není třeba zahlcovat informacemi. Řekněme to takhle: jednu metalovou legendu doprovodí do hrobu další legendy. U nás se o podporu má postarat právě již zmínění Anthrax.

Sdílejte článek
Štítky trash metal

Přečtěte si také