TopStar

17. března 2020 07:14

Koronavirus dál ohrožuje celebrity: Nákazu potvrdili Heimdall a Tormund

Představitelé dvou zdatných válečníků, Idris Elba alias marvelácký Heimdall a Kristofer Hivju známý jako Tormund ze Hry o trůny, potvrdili pozitivní výsledky testů na přítomnost koronaviru SARS-CoV-2 v těle. Oběma hercům se zatím vede dobře.

„Dnes ráno mě pozitivně testovali na COVID-19. Je mi dobře, nepociťuji žádné příznaky, ale zůstávám v izolaci,“ napsala včera hvězda akčních filmů Elba na Twitteru. „Zůstaňte doma a buďte pragmatičtí. Budu vás informovat o tom, jak to se mnou pokračuje. Žádnou paniku!“ uzavřel představitel Heimdalla svůj tweet.

Vedle britského herce se nemocí COVID-19, kterou koronavirus způsobuje a která má příznaky podobné chřipce, nakazil i seveřan Kristofer Hivju. Norský herec s pověstnou rezavou kšticí a stejně zbarvenými vousy ztvárnil například oblíbeného Tormunda v seriálu Hra o trůny.

„Zdravím z Norska! Lituji, že to musím sdělit, ale dnes jsem byl pozitivně testován na COVID-19. Moje rodina a já se doma izolujeme, dokud to trvá,“ napsal představitel postrachu Noční hlídky ze Hry o trůny. „Jsme v dobrém zdravotním stavu. Mám jen mírné příznaky nachlazení,“ uklidnil herec své fanoušky na Instagramu.

Hivju si je navíc plně vědom, že do boje s koronavirem se musí zapojit všichni: „Jsou mezi námi lidé s vyšším rizikem, pro něž by tento virus mohl být zničující diagnózou, takže vás všechny vyzývám, abyste byli velmi opatrní; umyjte si ruce, udržujte vzdálenost 1,5 m od ostatních, jděte do karantény; prostě udělejte vše, co je ve vašich silách, aby se virus nerozšiřoval. Společně můžeme bojovat proti tomuto viru a odvrátit krizi v našich nemocnicích. Prosím, dávejte si pozor na sebe, udržujte si odstup a zůstaňte zdraví!“

S podobným apelem přicházejí celebrity nejen světově známé, ale i české. Mnohé z nich na sociální sítě umísťují videa, jak si správně umývat ruce. Mezi ně patří i kuchařská celebrita Gordon Ramsay.

Jiní pro změnu apelují na svědomí svých fanoušků a pod hashtagem #rouskanenihanba vyzývají k nošení ochrany úst a nosu na veřejnosti.

Sdílejte článek
Štítky SARS-CoV-2 koronavirus COVID-19 Hra o trůny idris elba Kristofer Hivju MCU Tormund

Přečtěte si také