TopStar

12. května 2019 11:58

Květen patří Ebenům – a nejen květen

Specifický hudební úkaz nepatřící ani do folku, ani do jazzu, do rocku či do klasiky – to jsou Bratři Ebenové. Sourozenecké trio prostě čerpá ze všeho, co se naskytne a vytváří ojedinělou hudební formu, která nemá obdoby. Když se navíc přidají geniální texty prostředního z bratrů, Marka, je o úspěch postaráno.

Trojlístek hudebních géniů obklopený dalšími nadanými muzikanty má naplánované koncerty přinejmenším do konce srpna. Nejbližší termíny připadají již na květen – 15. května vystoupí v Novém Boru, den nato je přivítá Praha, 29. května zahrají ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti a poslední květnový den potěší hudbou a zpěvem Bistro Vlaštovka v Klatovech. Další termíny koncertů jsou k vidění na webu kapely.

Rodinná anamnéza inklinace k hudbě není Ebenům cizí od dětství. Jako synům skladatele Petra Ebena se jim dostalo poctivého hudebního vzdělání. Navíc se jedná o synovce dalšího skladatele, Ilji Hurníka. Každý z bratrů se vydal jinou cestou a vybral si jiné hudební nástroje. Nejstarší Kryštof zvolil klávesy, prostřední Marek kytaru a nejmladší David dechové nástroje.

Spolu s jádrem skupiny hrají i někteří hudebníci z kapely Etc... Vladimíra Mišíka. Konkrétně jsou to Jiří Veselý (akordeon, baskytara), Jiří Zelený (bicí nástroje) a Pavel Skála (kytary). Své slovo ke zvuku kapely má i jazzový muzikant Jaromír Honzák (kontrabas).

Sdílejte článek

Přečtěte si také