TopStar

23. prosince 2019 20:16

Marpo & TroubleGang jsou neúnavní a energii předávají i posluchačům

TroubleGang, v čele s rapperem Marpem, odehrál 22. prosince první ze dvou křestních koncertů v Lucerna Music Baru. Křtila se měsíc stará deska "Dva", která si od svého vydání stihla získat zlatou patinu. Další koncert se chystá na 23. prosince.

Dnes už se těžko hledají lidé, kteří by nikdy neslyšeli o Marpovi a TroubleGangu. Nevšední spojení rapu v podání Marpa, MC Wohnouta a IronKapa s elektronickými vsuvkami a rockovou kapelou si dokáže získat sluch mnoha posluchačů – a nejen z řad mládeže. V natřískaném Lucerna Music Baru se na balkoně pohupovali také diváci ze starších ročníků. Nechyběla paní důchodového věku, která si broukala starší i nejnovější songy, ochotně svítila telefonem při pomalých písních a na hlavě měla uvázaný šátek s logem kapely.

Pod pódiem se dav příznivců rapu a kytar vlnil jako rozbouřené moře. Ruce byly stále ve vzduchu a několik vlajek s tématikou kapely vířilo vroucí vzduch. Jak z muzikantů, tak z fanoušků, se toho večera vyplavily litry potu, a to nejen kvůli teplotě v Baru, ale především kvůli pohybu! Zatímco TroubleGang sršil energií a každý člen během jediné písně udělal tolik pohybu, že by to nejednoho fitness nadšence skolilo, fanoušci skákali, mávali a všemožně do sebe vráželi, jako kdyby to byl poslední koncert jejich života. Nejednou se celý dav hnul tu k jedné, tu k druhé straně.

Na balkonech byla situace sice o poznání klidnější, ale ani na tyto posluchače se nezapomínalo. Zpěváci k nim často zvedali hlavy a snažili se je strhnout ke společnému zpěvu i dovádění. Často se to povedlo!

Pozornému oku neuteklo, že většinu vystoupení pozorovala Marpova partnerka, Lenny Filipová. Zdálo se, že si s rapperem střihne společný duet "Kruh", ale nakonec se tak nestalo. Celou dobu se na pódiu neukázala, zato však bedlivě hlídala Marpovy děti, Emmu a Otíka. Malý následník rapového trůnu si s otcem zazpíval kus písně a okamžitě sklidil potlesk, pak si po zbytek vystoupení ve společnosti své sestry hrál s figurkou Spider-Mana.Tím si získal pozornost a srdce několika přítomných žen a slečen. Ničemu nevadilo, že se jen něco málo přes metr vedle nich opíral Mika Ronos do bicích.

Vrcholem večera byl samozřejmě samotný křest alba. Při něm muzikantům zástupce labelu Universal předal zlaté desky za album "Dva". Samotné desce byl kmotrem DJ kapely, PartyBoi. Nekřtilo se šumivým vínem, jak bývá obvyklé, ale stylově, whiskey.

Cesta ke křtu ale nebyla nejlehčí. TroubleGang se musel vyrovnat například s obměnou postu kytaristy, kdy po odchodu Mahoneyho se šestistrunného nástroje chopil Tomáš Raclavský.

I Marpo si užil svoje. Stačí zmínit nutnost změnit celý management skupiny. Navíc ho před časem neustálá jízda až na doraz doběhla a bylo potřeba, aby ho zkontrolovali záchranáři.

Sdílejte článek

Přečtěte si také