TopStar

25. ledna 2019 16:57

Ilona Blašková

Marta Jandová ve svém novém klipu předvádí milostné scény slavných trháků

Zpěvačka Marta Jandová má za sebou velmi úspěšný rok. Stihla totiž nahrát a vydat své první sólové album s názvem Barvy, odjet evropské turné se svou německou skupinou Die Happy a zúčastnit se soutěže Česko Slovensko má talent v roli porotkyně. Nyní představuje nový videoklip!

Klip k písni Milovat vznikl společným nápadem režiséra Tomáše Krejčího a Marty Jandové. Parafrázují v něm slavné milostné scény z kultovních filmů jako jsou Pretty Woman, Láska nebeská, Duch, Titanic a mnoho dalších. A kdo hraje jejího milence? Ve vtipném, ale zejména smyslném a odvážném pojetí, jí hraje mileneckého partnera zpěvák Václav Noid Bárta.

„Ze začátku jsem vůbec nevěděla, koho se mám zeptat. Přece jenom to měl být někdo, s kým bych se nestyděla, kdo má smysl pro humor a s kým si rozumím. Herci "z katalogu" mi nedávali smysl. Pak jsem zkoušela s Vaškem projekt Rocksymphony a najednou mi to docvaklo. To je on. Jsme jako brácha a ségra. A ve videoklipu to funguje super,“ říká Jandová.

Píseň Milovat z debutového alba Barvy představuje Martu Jandovou v poprockové poloze, která je jejímu srdci nejbližší. Na albu zní výrazné písničky jako Černá i bílá, aktuální Milovat, Křídla či úvodní Cesta kolem světa i emotivní balady Barvy, Zůstaň tu se mnou a další. Specialitou je pak závěrečná rocková kompozice Strach, kde se Marta Jandová hudebně vyznává svému oblíbenému zpěvákovi Chrisi Cornellovi. Marta je autorkou písní a až na jednu výjimku i výhradní textařkou celého repertoáru. Tou výjimkou je song Školíš mě od Marka Ztraceného. Píseň vznikla ve studiu Petra Jandy Propast s producentem Lukášem Pavlíkem, který je také zároveň bubeníkem kapely Chinaski.

A co dalšího Marta chystá? V letošním roce připravuje další videoklipy k písničkám z alba Barvy, sólové koncerty s novou kapelou a aktuálně velmi populární Rocksymphony v halách v Praze, Brně, Zlíně a Ostravě. Jde o spojení rockových evergreenů s doprovodem symfonického orchestru. Hlavní hvězdou večera je právě Marta Jandová společně se zpěvákem Václavem Noidem Bártou. Filharmonii Bohuslava Martinů bude řídit Viktor Kozánek.

Sdílejte článek

Přečtěte si také