TopStar

28. března 2019 12:34

Morčata na útěku si sehnala vízum a zastaví se v Praze

Poté, co Morčata ukázala svůj um při loňském World Tour po Brně, rozhodla se, že svými libozvučnými melodiemi nakrmí i Pražáky. Agro-jazzoví bardové od Špilasu zapějí k tanci a poslechu 20. dubna v Žižkovském Šapitó.

Jak všichni víme, popkultura je prosáklá korupcí a krádežemi beatů, kusů textů nebo celých písní. Morčata na útěku dlouhodobě trpí tím posledním z uvedených problémů. Jsou den za dnem vystavena zrádným živlům a než stihnou vydat nové album, padá na ně sprcha přepracovaných songů, které jim pod rukama ukradly světové celebrity.

Jak by se líbilo VÁM, kdyby se na vás z rádia vyvalili Kabáti, Lady Gaga nebo třeba Pepíček Zíma zpívající na vlnách vašich melodií vlastní (a ne tak dokonalý) text, avšak podobnost by byla jasná? Bohužel – takové věci se géniům prostě stávají a jen ti nejlepší z nejlepších dokážou takový tlak ustát. V případě Morčat se tento tlak koncentruje a jednou za čas exploduje v podobě odchodu hudebníka. Poslední obětí hudební mašinérie se stal basák Ketchup. Ostatní sebrali jeho ostatky a pohřbili jej pod záhon rajčat. Na jeho místo nastoupil maestro Dejan, takže není třeba mít obavy.

Kdyby ale přeci jen vznikly pochybnosti nebo snad nedůvěra, není problém si kvarteto ze Štatlu [Brna] poslechnout naživo. Jelikož si všichni členové zajistili pracovní víza a podstoupili očkování proti malárii i povinné přezkoušení ze skákání přes švihadlo, mohou opustit brány moravské metropole a vydat se za hranice jim známého světa.

Mají před sebou nelehký úkol, ale to by nebyla Morčata, aby se o sebe ve velkém světě nedokázala postarat – vždyť jsou přeci na útěku!

(Zakoupením vstupenky na koncert přispějete na chod nadace Prdíčko pomáhající osobám trpícím gasbombardií – jde o dobrou věc.)

Sdílejte článek
Štítky Brno

Přečtěte si také