TopStar

22. února 2020 23:10

Na filmová plátna se vrátí Neo a Trinity. Nad novým Matrixem má mít dohled i jedna ze sester Wachowských

Od premiéry prvního filmu z matrixovské ságy uplynulo už přes 20 let, přesto stále vyvolává celá trilogie zájem fanoušků. Nyní se chystá čtvrtá epizoda kultovní série. Dohled nad ní má i polovina původního režisérského dua, Lana Wachowski (dříve Laurence Wachowski).

Čtvrtý díl Matrixu by dle představitele Warner Bros. Tobyho Emmericha měla produkovat a režírovat podle vlastního scénáře původní tvůrkyně Lana Wachowski. Ta stála, ještě jako Laurence, u zrodu popkulturní ikony, kterou se Matrix stal. Druhým rodičem trilogie byla Lanina sestra Lilly, tehdy Andrew Paul. O ní však prozatím nepadla zmínka.

O tom, že je natáčení již v plném proudu, svědčí i video umístěné na YouTube, které zachycuje scénu z filmu. Vypadá to skoro, jako kdyby byla scopností létat volně vzduchem obdařena Trinity, nikoliv Neo. Internetem se teď šíří spekulace o tom, zda to nebude Trinity, která nahradí velkého Morphea v roli mentora Vyvoleného.

Podobné spekulace a teorie se šíří i ohledně toho, jak je možné, že se ústřední dvojice vrací na filmová plátna poté, co oba ve třetím (prozatím posledním) filmu zemřeli. Že by jejich smrt byla jen chybou v Matrixu? Uvidíme!


Přečtěte si také