TopStar

30. května 2019 22:48

Na konci duhy není zlato, ale Dropkick Murphys!

Když se spojí irské hudební linky a stmelí se s americkým punkem, nemůže se to pokazit. Formace Dropkick Murphys nemá problém pravidelně obsazovat vrchní příčky hitparád a její otisk v hudebním světě je více než znatelný. Lány jetele se místo červeného koberce rozvinou 11. června před Tipsport Arénou.

Zelená barva, čtyřlístky všude kolem, zlato na konci duhy, leprikóni, vytetované růže (a Dropkick Murphys) – to jsou jasné znaky irské a irskoamerické kultury, která se mimo jiné promítá nejen do vizualizace této, ale i dalších kapel těžících z irské hudby a folkloru. Málokdo ale umí s irskými motivy tak zdárně hudebně pracovat jako tato celtic punková formace.

Aby toho nebylo málo, nezabývají se členové pouze hudbou. Často se stávají tváří kampaní bojujících proti drogové závislosti. Krom toho se angažují v podpoře odborů a dělníků – jak lépe naplnit ideál punkových muzikantů. Vždyť tato hudba bývala ikonou mladých z dělnických vrstev.

Samotným hudebníkům by v našich končinách bylo dozajista smutno, a tak si s sebou přivezou podporu v podobě Oi punkových skinheadů Booze & Glory. Britská rebelská formace to na pódiu umí také pořádně rozjet, takže si nachystejte kanady a steely, protože o pogo nebude nouze.

Sdílejte článek
Štítky punk

Přečtěte si také