TopStar

10. května 2019 21:32

Nástupce na reggae trůn poprvé poctí Prahu

Jamajský hudebník a nejstarší syn Boba Marleyho, Ziggy, hodlá rozhoupat pražské Divadlo Archa. Klima jako na rodném ostrově si snad užije i v našich končinách - vystoupí totiž 31. července. To by snad letní parno mohlo rastafariánovi připomínat domov.

David Nesta Marley řečený Ziggy je nejstarším synem legendárního muzikanta a rastafari velikána Boba Marleyho. Po otci zdědil hudební talent, chuť splétat si vlasy do dredů a mimo jiné i chuť do života a lásku k ženám - sám je otcem již sedmi potomků.

Do hudebního světa vstoupil po boku svého otce a některých sourozenců, ale nejedná se o žádného zlatého hocha těžícího pouze z otcova jména. Jako hudebník si vydobil uznání jak jako frontman kapely Melody Makers, tak v pozdější sólové dráze. Vedle muziky se věnuje i hudební produkci pod vlastním labelem Tuff Gong Worldwide.

Padesátiletý držitel sedmi cen Grammy obráží svět, aby podpořil vydávání své poslední desky Rebellion Rises, která vyšla minulý rok. Zmíněné hudební ocenění získal za několik svých desek, které se staly nejlepšími reggae deskami daného roku. Hudební zážitek bude tedy více než kvalitní.

Sdílejte článek

Přečtěte si také