TopStar

25. března 2019 07:00

Nezažili jste Abbu naživo a chtěli byste? Není problém!

ABBA navždy nastolila v hudebních dějinách těžko překonatelnou laťku popularity a slávy. Bohužel, čas dokáže uhryzat vše krásné, avšak zoufalství nepřipadá v úvahu, protože tu je The Show – A Tribute to Abba. Písně svého srdce můžete slyšet již 30. března v pražské Tipsport Areně.

Švédský čtyřlístek se zformoval roku 1972 a vystartoval raketovým tempem vzhůru. Úspěchy se jen hrnuly a koncertní prostory byly vždy vyprodané dlouho dopředu. I dodnes, po sedmatřiceti letech, prodává Abba více jak dva miliony desek ročně. Comeback v roce 2016 byl sice slavný, ale nedosáhl takových úspěchů jako v minulosti.

Slávu zasetou původní Abbou nyní sklízí coverové skupiny, z nichž jednou z nejzářivějších je The Show, která kromě nejzarytějších fandů původní skupiny obsahuje i saxofonistu Ulfa Anderssona a kytaristu Janne Schaffera. Co je jistějším receptem na parádní show, než si vzít k ruce ty, kteří byli spolu s Abbou v záři reflektorů? Už jen snad původní sedmdesátková a osmdesátková Abba.

Vedle původních hudebníků se The Show skládá ještě ze členů coverové skupiny Waterloo a členů Národního londýnského symfonického orchestru, který při vystoupeních vede dirigent Matthew Freeman. S takovou konstelací umělců prostě není možné šlápnout vedle. Dvě hodiny trvající vystoupení bude rozhodně stát za to.

Sdílejte článek
Štítky cover ABBA

Přečtěte si také