TopStar

31. ledna 2019 08:00

Norský král coverů zboří Lucernu

Hello, Waka Waka, Macarena, Zombie, Take Me To Church či Feel Good Inc. – to není žebříček úspěšných písní nebo snad playlist oblíbených skladeb. To je jen zlomek repertoáru všestranného hudebníka z Norska, který 26. dubna navštíví Prahu a zahraje v Lucerna Music Baru.

Leo Moracchioli je něco jako hudební verze našeho Járy Cimrmana. Své covery si dokáže nazpívat, hudebně zpracovat a následně jim stvořit energií nabitý klip. Není se čemu divit, že je na Youtube tolik populární.

Mezi stovkami, možná i tisíci jiných umělců nahrávajících videa na internet je dnes složité si vybrat. Jeden umí zpívat, druhý umí hrát na kytaru a další na bicí. U Lea se tyto schopnosti kombinují. Za domem si vybudoval Frog Leap Studios – studio napěchované od podlahy po strop hudebními nástroji, mikrofony a nahrávací technikou.

Ke spolupráci si hudební génius s charakteristickou bradkou občas pozve některé další muzikanty, případně manželku Stine, která hraje na basovou kytaru. V klipech se často objevuje i dcerka manželů Moracchioliových, která je do hudebního světa zasvěcována již od útlého věku.

Jako „vedlejšák“ tvoří Leo i akustické covery rockových a metalových písní a mimo jiné byl frontmanem několika lokálních kapel. Momentálně zpívá v revivalové bandě zaměřující se na kapelu Pantera.

O koncert hudebního mága v doprovodu skupiny Frog Leap je v Česku velký zájem. Vystoupení se nejprve mělo konat v klubu Nová Chmelnice, poté se z kapacitních důvodů přesunulo do Paláce Nová Akropolis a nakonec se pro velký zájem umístilo až v Lucerna Music Baru.

Sdílejte článek
Štítky cover metal

Přečtěte si také