TopStar

9. února 2019 00:52

Nová terapie markýze DeSade

Drsňáci nosí na triku obrázek Satana. Satan nosí na triku obrázek DeSada. Horrorcorový a pornorapový gurmán vydal před Vánoci novou desku a vzkázal skrze ni jediné: „Zabij se!“ Toto album je rozhodně 18+.

Kill Yourself je v pořadí již sedmým sólovým počinem (některé vydal ještě pod pseudonymem SWD). S kolegou Řezníkem vydal ještě dalších pět kousků v rámci jejich projektu Sodoma Gomora. Nových čtrnáct skladeb má tendenci vystřelit posluchači mozek z hlavy a nacpat jej pak zpět.

Intro alba "Kill Yourself|Intro" je milou pozvánkou k poslechu alba… a ke společné sebevraždě. "Kde Je?" je pátrání po odbornících: „Kde je můj osobní trenér, když mi dole visí cejcha?“ a o prchnutí z blázince: „Trvalo mi to tři roky, ale je tu další DeSade album. Na počest toho dáme před blázincem kalbu.“ Zde se již rozjíždí natolik specifický sarkasmus a černý humor specifický pro desadovský a řezníkovský styl tvorby.

"DeSade, the Devil" se zařezává do nejhlubších poloh lidského zla a "Lidé.cz" ve stejném duchu parodují kdysi slavný seznamovací web. „Na rodinný štěstí má každej svoje metody. Bohužel tahle žena čeká, až fotr přijde z hospody,“ je jen okraj lidské špatnosti rozprostřené napříč populací. S kvalitním growlingem australskými Butchers Harem se mísí kousek "3 Ways of Death".

Za nás nejkvalitnější píseň "Morana" odkazuje na slovanské mýty (Morana – bohyně smrti a zimy) a z alba vystupuje zajímavým hudebním zpracováním. Za depresivním textem se ozývají smyčce a kytarový podkres. Z některých částí naskakuje husí kůže. „Už pro mě přišla Smrt a stáhla provaz. Byl jsem draftovanej do týmu Smrti a teďka chodím pro vás."

První klip, který vyšel k albu, přinesl píseň "Piju Krev", kde DeSade pije krev nepřátel, zatímco tvoří novou desku. "You're All Soft" se vypořádává se současnou rapovou scénou – jak jinak než se změkčilou a opovrženíhodnou.

Dinu Saurus si DeSade přizval ke spolupráci na "Creed of Life". Prací Romana Knopa na elektrické kytaře by se minimálně některé úseky písně mohly vyšvihnout do vln metalu. V "Nemůžou Mě Vystát" se zpěvák vyrovnává se všemi, kteří jsou proti němu. U interpreta takového ražení je jasné, že má na světě odpůrců mraky.

"6 Shots" je rozsáhlou spoluprácí DeSada s Řezníkem, Schyzem, Haadem, a Astral & Drama. Po vyrovnání se s vlastním selháním a neschopností se sebou cokoliv udělat nezbývá DeSadovi prohlásit "Už Na To Mr*ám".

Předposlední a titulní píseň zároveň "Kill Yourself" je jako dopis na rozloučenou před sebevraždou a "15 Years With Demons" (ve spolupráci s Lokim Lonestarem) je cestou k tomu, jak se zbavit démonů z vlastní hlavy.

Náš jeden stržený bod není ozvěnou kritiky, spíše naděje. DeSade má velký potenciál, který začal odkrývat. Z alba dokáže zamrazit a my věříme, že se dočkáme ještě vypilovanějšího kousku, kterému už budeme muset udělit bodů deset… ale z jedenácti. Třeba nás další počin donutí rozšířit škálu hodnocení. Necháme se tímto delikventem s bradkou překvapit

Sdílejte článek
Štítky rap recenze

Přečtěte si také