TopStar

19. června 2019 11:00

Ilona Blašková

Nový singl a klip „ICE“ Kláry Vytiskové předznamenávají nové album

Možná až příznačně v době vrcholících tropických veder přichází Klára Vytisková s videoklipem, v němž se prohání na bruslích po ledové ploše. Video vzniklo k zbrusu novému singlu ICE, který předznamenává novou řadovou desku plánovanou na podzim letošního roku. Jak sama Vytisková přiznává, novinka kromě pomyslného, alespoň vizuálního osvěžení, zároveň naznačuje, jakým směrem a za jakými tématy se vydává v nových písních.

„V klipu jsou tři zásadní obrazy. První domov, rodina, vesnice – to je téma minulé desky a téma, které opouštím s deskou novou. Druhý obraz je naše auto, staré Volvo – prostředek, kterým se přesouvám z vesnice do města. Do míst, kde jsem paradoxně nejčastěji sama se sebou samou, kam jezdím pracovat, nebo se na nějakou chvilku věnovat sama sobě. Tady je třetí obraz, bruslení – symbol, mojí vášně, chvíle, kdy jsem sama se sebou sama, s čistou hlavou, koncentrovaná. … vlastně je to už od dětství moje forma meditace. Hned jak zamrzne rybník, jdu bruslit,“ vysvětluje Vytisková ideu klipu, který natočila s talentovaným mladým režisérem Prokopem Motlem.

Jak už bylo naznačeno v úvodu, nový song, který Vytisková napsala a produkovala společně s Viliamem Bérešem (mj. Toxique, Lenka Dusilová, Lanugo a další), je pomyslným můstkem k jejímu druhému sólovému albu. „Touhle písní se posouvám dál. Led, který taje, jako život, který utíká. Proto je potřeba žít spokojeně, v souladu sám se sebou. Být rád sám se sebou sám. Být sám se sebou na rande. Jak zpívám v novém singlu: ‚Život je jako tající led‘, ‚Já a já jsme milenci‘, ‚Své obavy hodím do větru‘… Zkrátka se nesmí zapomínat na to, že když žijete sám se sebou v souladu, jste spokojení a potom i vaše rodina, okolí…,“ vyznává se napříč scénou respektovaná zpěvačka a skladatelka.

Albová novinka, která vyjde na podzim, se pak dá dle slov Vytiskové shrnout jako jakýsi dialog se sebou samým za účelem vlastního sebepoznání. Jak je pro ni již od sólového debutu Home (2015) charakteristické i nové, zatím bezejmenné album bude plně autorské.

„Po dlouhé době jsem se sešla s našim klávesákem z kapely Toxique s kamarádem Viliamem Bérešem a společně nové věci produkujeme. Je to dost harmonické spojení, ve studiu mám pocit souznění a tvoří se nám spolu skvěle. Ale pracovala jsem paralelně i s jinými výbornými producenty, jako například Igor Ochepovsky nebo Jonathan Owusu-Yianomah,“ poodhaluje Vytisková další detaily ke vzniku své druhé sólovky, jež má ambice zařadit se mezi špičku tuzemské moderní popové/electro-popové produkce.

Sdílejte článek

Přečtěte si také