TopStar

6. dubna 2019 08:00

Ondřej Ruml vystoupil s kapelou Matej Benko Quintet a připomněl krásu Osvobozeného divadla!

Ondřej Ruml je všestranný zpěvák a hudebník, který spolupracuje s mnoha významnými českými umělci. Spolu s kapelou Matej Benko Quintet, která patří k předním tělesům současné jazzové scény, představil nově pojaté písně Osvobozeného divadla.

A právě z repertoáru Osvobozeného divadla Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha. Stejnojmenné CD bylo velmi pozitivně přijato kritikou i veřejností a získalo ocenění Zlatá deska.

Kromě uvedené show vystupuje zpěvák i s One Man Show Nahubu a křižuje republiku už několik let. Jedná se o unikátní propojení divadla a hudby, zpěvák si veškerou hudbu vytváří sám pouze svým hlasem za pomocí smyčkovače. ‚‚Nepopírám, že velkou inspirací je mi Bobby McFerrin, jen jdu trochu jinou cestou, protože k tomu ještě používám přístroj looper, za pomocí kterého nahrávám svým hlasem smyčky a tak vznikají vícehlasé písně,‘‘ vysvětluje Ondra.

Jedním z jeho posledních počinů je klip k baladické písni Praha bolestivosti, kterou napsal Robert Křesťan a Ondřej Ruml si ji „vypůjčil“ na své třetí studiové album Nahubu vydané před třemi lety, za které byl nominován na Cenu Anděl v kategorii Zpěvák roku a získal ocenění v anketě Žebřík. Klip natáčel vloni na Islandu.

„Kamarádi mi zavolali, že něco točí na Islandu a jestli tam za nimi nechci přijet. Na tento ostrov jsem se vždycky chtěl podívat –krajina, příroda, jeho energie, to všechno mě přitahovalo. Vzal jsem si s sebou svou oblíbenou cover verzi Prahy bolestivosti, která podle mě patří k jedněm z nejlepších písní Roberta Křesťana. A stalo se, že jsme tam pod sílou dojmů z té písničky natočili záběry k novému videoklipu. Je to hodně o vodě, jako symbolu času, který plyne a nejde vrátit zpět,“ popisuje zrod klipu zpěvák.

Sdílejte článek

Přečtěte si také