TopStar

8. října 2019 20:06

Pennywise, Tarzan a Floki jsou jedna rodina. Kam sahají větve klanu Skarsgårdů?

Bill Skarsgård exceloval v obou částech hororu To, který vznikl na motivy stejnojmenné knihy Stephena Kinga. Představitel děsivého klauna Pennywise je členem švédské herecké rodiny Skarsgårdů, která se těší popularitě doma i ve světě. Hlava rodiny, Stellan, je českému publiku znám mimo jiné i jako Hans z Marhoulova filmu Nabarvené ptáče.

Stellan Skarsgård

Patriarcha klanu, Stellan John Skarsgård (68) má za sebou již rozsáhlou filmografii. Jeho jméno bývá často skloňováno spolu se jménem režiséra Larse von Triera. Ukázal se například v jeho filmech Nymfomanka či Dogville.

Pro českého diváka je Stellan lépe znám například jako Bill Turner ze série Piráti z Karibiku, jako doktor Erik Selvig z marvelovek Thor a Thor: Temný svět a z Avengers. Ukázal se i ve filmovém muzikálu Mamma Mia! Jedním z posledních hercových počinů je ztvárnění role vojáka Hanse v Marhoulově filmu Nabarvené ptáče.

Stellan Skarsgård je podruhé ženatý a má celkem osm dětí. Se svou bývalou ženou My má šest potomků (pět synů a jednu dceru), se současnou chotí Megan Everett má dva malé syny. Nejstarším ze Skarsgårdových potomků je syn Alexander.

Alexander Johan Hjalmar Skarsgård

Třiačtyřicetiletý herec se ve filmovém průmyslu pohybuje již několik desítek let. Je až k neuvěření, že budoucí Tarzan se ukázal i v parodii na módní svět – účinkoval ve filmu Zoolander.

Velkou roli získal například v upírském seriálu Pravá krev, kde si střihl roli upíra Erica Northmana. Významnou rolí pak pro Alexandera byl Tarzan z filmu Legenda o Tarzanovi. Herec měl kvůli roli údajně podstupovat šílené dávky posilování, aby se vyrýsoval do co nejlepší podoby opičího muže.

Gustaf Caspar Orm Skarsgård

Gustaf (38) je Alexanderovým mladším bratrem a podobně jako mají jeho bratr a otec ikonické role, tak je Gustaf neodmyslitelně spjat s rolí polobláznivého stavitele lodí Flokiho. Seriál běží od roku 2013 a Floki si stále drží svou popularitu mezi diváky. Z původních postav je Floki v podání Gustafa jednou z posledních, která se ukazuje od začátku seriálu až do dnešních dob.

Vedle Vikingů se Gustaf Skarsgård ukázal i jako Silverhielm ve filmu o šikaně na internátní škole Zlo mezi námi či v seriálu Westworld jako Karl Strand. Podobně jako u dalších hereckých členů klanu Skarsgårdů je jeho filmografie obsáhlá.

Bill Istvan Güntet Skarsgård

Billovi je sice teprve 29 let, ale dokázal to, o čem si mnoho jiných herců může nechat jen zdát až do konce kariéry. Vzal na sebe podobu hororového Pennywise, Tančícího klauna, v kingovském filmu To (a v druhé části To: kapitola 2).

Bill měl navíc nad sebou velký stín Tima Curryho, který Pennywise zpodobnil v roce 1986 – jemu byl hodnotným nástupcem. Kombinace bravurní práce s mimikou a omezení kontaktu s dětskými herci způsobila skutečný strach, který se lehce z filmového plátna a televizních obrazovek lusknutím prstu přenášel na diváky.

Pennywise však není jediná role, která je pro Billa významná (ač je prozatím zřejmě nejvýznamnější). Po boku komiksového Deadpoola se objevil v malé roli mutanta Zeitgeista nebo se ve filmu Anna Karenina ukázal jako Makhotin.

Posledním z herecké větve Skarsgårdů je mladý Valter.

Valter Skarsgård

Valter (23) je sice ve filmovém průmyslu krátce, ale i tak dokázal své bratry následovat a po boku Gustafa a Billa si zahrál ve filmech o templáři Arnovi. Větší roli měl v hororu Vládci chaosu, kde se ukázal jako hudebník Bård Guldvik Eithun. Zahrál si i v klipu k písni "Love" od Emila Hera.

Herci mají ještě bratra Sama (37; Samuel Kristofder Ymer Skarsgård), který šel v matčiných stopách a stal se lékařem. Rodinný kruh pak uzavírá sestra Eija (27), která je modelkou.

Další, ač nevlastní, sourozenci jsou Ossian a Kolbjörn. Jednomu je deset a druhému sedm let. Jak se budou profilovat oni, je ve hvězdách.


Přečtěte si také