TopStar

27. června 2019 17:00

Po čtvrtstoletí existence se New Order podívají do Prahy

První koncert říjnového úseku turné kapely se uskuteční 3. října ve Velkém sále pražské Lucerny. New Order jsou jasnou značkou, která slibuje skloubení rocku, post-punku i taneční hudby. Vždyť nebýt jich, možná by nikdy nevznikl žánr house.

Skupinu provází sice od jejích prapočátků jeden rozpad za druhým. Vzpomenout můžeme na éru, kdy se členové sdružovali v kapele Joy Division, která se rozpadla kvůli sebevraždě zpěváka. Následný, populárnější, projekt hudebníků již známý jako New Order svou činnost odstartoval roku 1980 a již v roce 1993 ji pozastavil. Muzikanti se sice dali roku 1998 opět dohromady, ale nepohodli se a rozešli se v roce 2007. Od roku 2011 společně opět koncertují a tvoří alba. Otázkou zůstává, na jak dlouhou dobu jim to společně vydrží.

První koncert v Česku je zároveň prvním koncertem říjnové části jejich turné, které skupina zakončí v Amsterdamu. Evropu však již New Order obráží a do konce koncertní šňůry je čeká ještě skoro dvacítka koncertů. Volno si kapela dopřeje jen v září, kdy se koná jediný koncert, a to ve Španělsku.

Sdílejte článek
Štítky House

Přečtěte si také