TopStar

25. května 2019 21:46

Pokáč se rozjel po republice a skončí křestem v Karlíně

Písničkář Pokáč nám přislíbil nové album. Dočkáme se ho už na podzim tohoto roku a jeho křest proběhne 24. října ve Foru Karlín. Jak sám písničkář uvádí, půjde o jeho doposud největší koncert. Druhé album je tak na spadnutí.

Hlavní doménou textů hudebníka Jana Pokorného alias Pokáče je humorné až sakrastické pojetí všedního života. Kdo jiný by zpíval o tom, jaká je nuda v lese, nebo o pořízení nového domácího mazlíčka? Jednoduchý, ale trefný doprovod zpěvu na kytaru nebo ukulele je pro rozšíření nálady nejvhodnější.

Dobré jméno si Pokáč vybudoval vedle vlastní tvorby i jako textař jiného písničkáře, Václava Lebedy známého jako Voxel. Ve společné dílně spolu vysoustružili Voxelova dvě alba – AllBoom a Motýlí efekt, kde Voxel psal hudbu a Pokáč texty.

Po dvou demech, Pekáč a Pokák, vydal roku 2017 písničkář první album s názvem Vlasy (ač sám jimi zrovna neoplývá). Nyní se chystá album druhé, které hudebník pokřtí na podzim tohoto roku. Kdo by chtěl naservírovat ochutnávku z Pokáčovy tvorby, určitě může zaskočit na některý z jeho koncertů. Chystá se vystoupení v Karviné (20. června), na Colour of Ostrava nebo v Plzni v hospodě U Zacha (6. srpna). Všechny nitky se pak seběhnout v Karlíně.

Na webu vytvořeném čistě pro účely nadcházejícího křtu uvádí holohlavý optimista toto: „KŘEST PRVNÍHO ALBA ‘VLASY’ V MALÝ LUCERNĚ BYL DÍKY VÁM NAPROSTO NESKUTEČNEJ ZÁŽITEK. TAK CO TO POSUNOUT JEŠTĚ O PATNÁCT LEVELŮ VEJŠ A UDĚLAT KŘEST DRUHÝHO ALBA V OBŘÍM FORU KARLÍN? SPOLÍHÁM NA OBA SVÉ FANOUŠKY, ŽE KAŽDEJ ZBURCUJE SVOJE RODIČE, BABIČKU, TŘI KÁMOŠE ZE ZÁKLADKY A PANÍ POŠŤAČKU A ŽE SPOLU DOKÁŽEM NEMYSLITELNÝ - VYPRODÁME FORUM KARLÍN! ŽÁDNÝ ČESKÝ PLEŠATÝ PÍSNIČKÁŘ TO JEŠTĚ NEDOKÁZAL, ZMĚŇME TO! POJĎME VYPRODAT FORUM!

PS: PŘIJĎTE ASPOŇ NĚKDO PLS…

UNIKÁTNÍ KONCERT, SPOUSTA HOSTŮ, SPOUSTA SONGŮ, SPOUSTA PŘEKVAPENÍ, SPOUSTA VŠEHO. JEN VLASŮ NA PÓDIU POMÁLU.

#SmerPokacovoKarlin

Sdílejte článek

Přečtěte si také