TopStar

16. září 2019 22:37

Pořízková popsala chvíle, kdy našla mrtvého Ocaska

V neděli 15. září odešel do hudebního nebe americký muzikant s československými kořeny, Ric Ocasek. Příčinou smrti bylo onemocnění srdce.

Pavlína Pořízková informovala o detailech ohledně muzikantova skonu na sociální síti. Ještě před tím sdílela fotku květin, které začaly pochmurně zdobit dům, kde s Ocaskem žila.

„Ric se moc dobře zotavoval po operaci. Naši dva synové, Jonathan a Oliver, a já jsme mu zajišťovali pohodlí, objednávali jídlo a společně sledovali televizi,“ začíná vzkaz nejen Ricovým fanouškům, ale i celému světu.

Frontman skupiny The Cars měl odchod z toho světa tichý a klidný: „Vypadalo to, že pořád spí, když jsem mu nesla jeho nedělní ranní kávu. Dotkla jsem se jeho tváře, abych ho probudila. V tu chvíli jsem si uvědomila, že v noci poklidně odešel.“

Podle zjištění webu TMZ.com bylo příčinou Ocaskovy smrti onemocnění srdce, v tomto případě vysoký krevní tlak a ateroskleróza. Svůj podíl měla mít i rozedma plic.

Rockový velikán se narodil do rodiny potomků československých migrantů. Ač se Ocaskův otec již narodil za velkou louží, jméno původ jasně dokazuje.

Spojení se srdcem Evropy hudebník opět navázal, když se oženil s prostějovskou rodačkou, supermodelkou Pavlínou Pořízkovou.

Ric Ocasek odešel hrát do rockového nebe ve věku 75 let. Jeho smrt je velkou ranou mnoha příznivcům tvrdší hudby.

Sdílejte článek

Přečtěte si také