TopStar

27. března 2020 13:35

Rozhovor se Zdeňkem Pohlreichem: Vaříme nepostradatelným

Rozhovor se Zdeňkem Pohlreichem: uvařil pro SSHR (zdroj SSHR)

Známý kuchař Zdeněk Pohlreich se rozhodl připojit k těm, kteří v době pandemie pomáhají druhým ze všech sil. Založil iniciativu Vaříme nepostradatelným a připravuje jídlo zdarma těm, kteří i přes riziko nákazy denně pomáhají zajistit péči ostatním. Do svého okruhu strávníků přibral i sklad Správy státních hmotných rezerv v Sedlčanech, kde zaměstnanci pracují dnem i nocí a starají se o distribuci zdravotnického materiálu.

„My jsme kuchaři, tak děláme to, co umíme,“ uvedl Zdeněk Pohlreich, který se rozhodl pomáhat. Založil solidární iniciativu s názvem Vaříme nepostradatelným. Společně s kuchařem Janem Punčochářem podporují složky integrovaného záchranného systému. „Teď pořádáme veřejnou sbírku, díky které dostaneme nějaké peníze. Ty potřebujeme použít na nákup surovin a provoz.“

Rozhodl se podpořit i zaměstnance Správy státních hmotných rezerv, kteří se starají o distribuci ochranných pomůcek a zdravotnického materiálu. „Včera mi zavolal pan Pavel Švagr (předseda SSHR), zda se nepostaráme také o ně. Těch 25 jídel už nás nezabije a uděláme to rádi,“ uvedl Pohlreich v rozhovoru s tím, že uvařili penne s boloňským ragú a bramborovou polévku se slaninou. Na každý den připravuje vždy nové menu.

Sdílejte článek
Štítky pomoc koronaviru kuchař Zdeněk Pohlreich

Přečtěte si také