TopStar

2. prosince 2018 13:27

Ruská kapela Little Big to rozjede i v Praze!

Petrohradská kapela Little Big je evropskou variantou Die Antwoord. A fanoušci si budou moci jejich excentrickou show vychutnat už 17. dubna příštího roku ve Velkém sále Lucerny. Teď se ale předvede bez liliputánky Olympie Ivlevy, která se rozhodla z kapely letos v dubnu odejít. I tak se ale máme na co těšit!

Kapela Little Big u nás koncertuje dost často a české publikum jejich groteskní a poměrně bizarní show zkrátka miluje. Tahle atraktivní parta vydala třetí studiové album Antipositive, Pt.1, na které ještě během letošního roku vážou pokračování "Antipositive, Pt.2". A jak lze takové album definovat. Velmi obtížně. Jako obvykle je rychlé, žánrově nezařaditelné, pochybné a zároveň velmi filosofické. Tento kvartet je jedním z nejvýraznějších a nejoriginálnějších těles, které lze srovnat snad jen s Die Antwoord.

Alba With Russia From Love (2014) a Funeral Rave (2015) svět elektronické hudební scény totálně pokořila a Little Big si tak dali s vydáváním zaslouženou pauzu. V roce 2018 nabídli dvojalbum Antipositive, Pt. 1 & Pt. 2. Jeden z nejzářnějších singlů je Skibidi, který si na YouTube vysloužil přes 80 milionů shlédnutí za necelé dva měsíce.

Little Big jsou známí především svou nadsázkou, syrovostí textů a kritikou dnešní společnosti. Žánrově spadají mezi rave, hardbass, hardstyle, rap, drum n bass, hip-hop i trap. Sami o sobě tvrdí, že jsou zkrátka ‚‚multi-kulti‘‘, a to jak národnostně, tak žánrově.

Little Big měli do České republiky přijet i v letošním roce a stát se jednou z hvězd nového brněnského letního festivalu Urban Rock. Ten byl ale organizátory zrušen a Little Big tak vystoupí samostatně v příštím roce. Pokud si tedy tuto velmi originální kapelu nechcete nechat ujít, vzhůru na koupi vstupenek. Ty totiž velmi rychle mizí a zřejmě budou brzy vyprodány.

Sdílejte článek

Přečtěte si také