TopStar

20. června 2019 17:00

Ilona Blašková

Skupina Lanugo chystá speciální koncerty

Skupina Lanugo suverénně patří mezi špičku naší alternativní popové scény. Aktuálně finalizuje své čtvrté album, které vyjde na podzim tohoto roku pod značkou Tranzistor. Ještě před jeho vydáním šestice muzikantů v čele se zpěvačkou Markétou Foukalovou představí 20. června nové písně z chystaného alba v pražském Experimentálním prostoru NoD. Další zastávkou bude mimo jiné festival Colours of Ostrava nebo filmový a hudební festival Slavonice fest.

Na konci minulého roku zveřejnilo Lanugo tři nové singly a před několika týdny zveřejnili i svůj aktuální klip. Nejnovější singl má název Motýl, a přestože v něm kapela posouvá svůj zvuk do zatím neprozkoumaných vod, zůstává věrná melancholické lince, která tradičně spojuje většinu její tvorby. Video k singlu Lanugo svěřilo do rukou režiséra Pavla Raeva, který spolupracuje s tuzemskou hip-hopovou elitou. Odehrává se v euforickém prostředí diskotéky.

„Je to místo barev, lesku a instantního štěstí a dokonale kontrastuje s tím, co se stane, když se člověk ztiší a otočí svou pozornost dovnitř, kde často nic není tak bezstarostný a růžový… možná právě naopak. ‚Hoří, stejně je mi chladno.‘ A právě úhel pohledu je to, co nás na klipu baví,“ vysvětluje Markéta Foukalová, zpěvačka kapely.

Kapela Lanugo bývá často popisována jako multižánrová formace balancující na pomezí světů akustiky a elektroniky s charakteristickou intimní atmosférou. Její živá vystoupení přitom nabízejí strhující zážitek, a to především díky skvělým hudebníkům v čele se zpěvačkou Markétou Foukalovou a producentem Viliamem Bérešem. V roce 2009 se představili eponymním debutem a na konci roku 2011 bylo na Nové scéně Národního divadla pokřtěno druhé album Lanugo, 2011. Za tuto desku si kapela vysloužila nominaci na ceny Apollo a belgičtí Hooverphonic si je vybrali jako partnera pro svůj pražský koncert. Následovalo EP a prozatím poslední album Lanugo, 2014 s hitem Sára. Aktuální singl „Motýl“ je předzvěstí chystaného alba, které vyjde na podzim tohoto roku ve spojení s labelem Tranzistor.

Sdílejte článek

Přečtěte si také