TopStar

1. května 2019 11:00

Markéta Škorňová

Sport Illustrated představil první dívku v burkinách!

Somálsko-americká topmodelka se stala první muslimkou, která se objevila v magazínu Sport Illustrated v burkinách.

Halima Aden je modelkou, která vzbudila rozruch, když se v posledním čísle Sport Illustrated objevila v burkinách. „Dívky, které nosí hidžáb, by měly mít své vzory ve všech odvětvích, modeling nevyjímaje,“ řekla Halima pro BBC.

Krásná Halima vyrůstala v keňském uprchlickém táboře, odkud se v sedmi letech přestěhovala s rodinou do USA. Hidžáb nosí od dětských let. „V hidžábu vidíme pracovat političky, podnikatelky, televizní reportérky a další úspěšné ženy, jsem nesmírně šťastná a poctěná, že mi Sport Illustrated dal příležitost nafotit obálku v burkinách,“ uvedla Halima Aden.

Beyond my wildest dreams ! Thank you so much @allure for showcasing and highlighting a young Muslim woman in the fashion...

Posted by Halima Aden on Tuesday, June 20, 2017

Sport Illustrated, na jehož obálce se objevily hvězdy jako Beyoncé, Tyra Banks a mnoho dalších, je magazín zaměřený na pánské čtenáře. Proto i reakce na nové číslo byly smíšené.

„Sexy póza v kombinaci s burkinami podle mě tak nějak nedává smysl,“ zněl jeden z komentářů. „Kdyby šlo o katalog plavek, tak bych si ho klidně koupil, ale tohle je časopis věnovaný mužům,“ napsal jiný čtenář.

Sám šéfredaktor magazínu si je vědom faktu, jakého rozruchu titulka dosáhne. „Krása má mnoho podob a Halima je nejen krásná, ale i její příběh je neuvěřitelný."

Sdílejte článek

Přečtěte si také