TopStar

3. února 2019 08:00

Talos v květnu zahalí Chapeau Rouge do něžných melodií

Irský hudebník Eoin French, který vystupuje pod jménem Talos, zapěje 23. května v pražském klubu Chapeau Rouge. Představí zde svou novou desku Far Out Dust.

Nadaný pěvec, jehož jedinečný falset sveze mysl svých posluchačů na klidné vlně až k pokojným stavům blízkým rozjímání tibetských mnichů, se koncem května podívá do vyhlášeného klubu Chapeau Rouge.

Vedle hudby má Talos zálibu v architektuře, kterou dokonce studoval a inspiruje se v ní dodnes. Klub Chapeau Rouge mu tak může být inspirací, neboť se nachází v budově vystavěné ve stylu klasicismu přecházejícího v secesi. Třeba se jednou dočkáme i písně o Červeném klobouku (pozn. redakce: překlad Chapeau Rouge do češtiny).

Vedle architektury Talos koketuje i s řeckou mytologií. Jasným důkazem je jeho pseudonym. Talové byli v mýtech dva – měděný obr střežící Krétu před nájezdníky a synovec slavného vynálezce Daidala. Vynálezcův synovec měl údajně být daleko schopnějším tvůrcem, než jakým byl jeho strýc. Dnešní Talos se tedy nejvíce podobá právě tomuto mytickému mladíkovi, neboť jeho tvorba je více než hezká či slušná – je veskrze geniální.

VAROVÁNÍ: Směs elektroniky, indie a popu dokáže v kombinaci s Talovým hlasem při poslechu způsobit naskakování husí kůže.

Sdílejte článek

Přečtěte si také