Neposední čerti v klasické pohádce Zdeňka Trošky! Dívejte se na Čertoviny v neděli na Primě

Pohádka Zdeňka Trošky Čertoviny je veselým příběhem dvou nešikovných čertů, kteří jsou vládcem pekel posláni za trest do světa, aby do měsíce přivedli každý jednu hříšnou duši. Jejich úkol se jim však od počátku nedaří. Dívejte se na Čertoviny v neděli ve 20.15 na Primě.

V přestrojení za čeledíny se čerti dostanou na statek, jemuž vládně vypočítavý sedlák. Ten chce svoji dceru Haničku provdat za nafoukaného statkáře Kopyta. Hanička však miluje čeledína Jana, a aby vše dobře dopadlo, je potřeba vzít na pomoc pekelné síly.

„Když ti dva poznají Jana a Haničku, kterým v jejich lásce brání zlý sedlák, rádi by pomohli i jim. Ale nesmí, Luciper jim to zakázal. Tvrdí, že se každý člověk nechá zlákat bohatstvím a mocí, a to i Jan a Hanička. Čertíci nesouhlasí, a tak se s vládcem pekel vsadí,“ přibližuje režisér Troška hlavní zápletku své pohádky.

Podívejte se na televizní upoutávku k pohádce režiséra Zdeňka Trošky Čertoviny:

V hlavních rolích čertů se představí Jakub Prachař a Dominick Benedikt.

Lucipera v pohádce Čertoviny hraje Karel Dobrý, který oblékl nejnáročnější kostým z celého filmu. Vznikl z návrhu Josefa Jelínka a byl doplněn ručně dělanou parukou.

Více zajímavostí o tom, jak se nová česká pohádka Čertoviny natáčela.

Haničku hraje Sara Sandeva, jejího milého Jana mladý herec Richard Jaroslav Müller, sedláka Oldřich Navrátil, statkáře Kopyta Jaromír Nosek, selku Andrea Hoffmannová. V dalších rolích uvidíme Davida Gránského, Janu Bernáškovou, Radka Holuba.

Jedním z hlavních partnerů filmu je televize Prima, která tak vstupuje do snímku Zdeňka Trošky již podruhé.

Na Čertoviny se můžete těšit v neděli 12. dubna ve 20.15 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také