TopStar

9. června 2019 00:41

Three Days Grays se rozhodli zrušit klid na Špilasu

Kanadské smyčcové kvarteto dorazí do moravské metropole a pro komorní publikum zahraje duchovní písně ze svého repertoáru... ba ne, děláme si legraci. Chystá se parádní rocková řež, na které rozhodně nebude nouze o pořádnou skákačku. Radíme vám dobře – pevné steely si zabalte s sebou! Na brněnském Špilberku zahraje kapela 10. června.

Skvadra ze severu zámořského kontinentu dokáže zaujmout. Jejich hudební styl v sobě snoubí to nejlepší z rocku i nu metalu, nebojí se příměsi grunge (který mimo jiné proslavily kapely Nirvana nebo Alice in Chains). Přitom se ale kapela nikdy neproslavila. Jednou měla namále.

Bylo nebylo, partička muzikantů z kanadské provincie Ontario založila kapelu, která mezi roky 1992 a 1995 jakž takž koncertovala a nakonec vydala album, kterého se prodalo něco málo přes sto kusů. Šlo o kapelu Groudswell. Naštěstí se ale v roce 1997 sešla trojice Gontier-Walst-Sanderson, po čase k sobě přibrala ještě Barryho Stocka a v tomto složení rozjela teprve ten pravý rockový mejdan pod vlajkou Three Days Grace. Jejich písně se drápaly na vrcholky žebříčků a čerstvá alba se na pultech moc dlouho neohřála. Při poslechu Gontierova hlasu se není čemu divit – je pověstný tím, že se vypořádá s vysokým tenorem a v mžiku sjede až k basu.

Gontier roku 2013 kapelu opustil ze zdravotních důvodů a na jeho místo nastoupil jiný schopný zpěvák, Matt Walst, bratr basáka kapely. Nástupcem je více než schopným a vy se o tom budete moci přesvědčit v srdci Moravy.

Sdílejte článek
Štítky hard rock

Přečtěte si také