TopStar

30. dubna 2020 10:36

Tom Hanks a Rita Wilson po nákaze koronavirem darovali plazmu na výzkum

Hvězdný herec Tom Hanks a jeho manželka Rita Wilson darovali plazmu na výzkum poté, co prodělali nemoc COVID-19. V krvi by totiž měli mít protilátky proti koronaviru.

Když se oscarový herec nakazil v březnu při natáčení filmu v Austrálii nemocí COVID-19, pro mnohé to bylo znamením, že je koronavirus skutečně nebezpečný. Příznaky nemoci měla i Hanksova manželka Rita Wilson. Oba měli naštěstí jen lehčí příznaky.

Hvězdným manželům je nyní lépe. Na sociálních sítích zveřejnili snímky z odběru krevní plazmy. Ta by mohla posloužit při výzkumu koronaviru, neboť by v ní měl být dostatek protilátek. K fotkám z minulého týdne hollywoodský herec napsal: „Je to tak jednoduché jako si zdřímnout,“

Odborná veřejnost doufá, že krev lidí, kteří prodělali nákazu koronavirem SARS-CoV-2, by mohla obsahovat protilátky, jež mají pomoci léčit pacienty ve vážném stavu.

Tom Hanks je jedním z celosvětově nejoblíbenějších herců, což dokazují jeho mnohá ocenění. Své místo na slunci si získal například rolemi ve filmech Philadelphia, Forest Gump, Apollo 13 nebo Trosečník. Ze seznamu si může odškrtnout i úlohu v Simpsonových.

Sdílejte článek
Štítky Tom Hanks SARS-CoV-2 koronavirus COVID-19 Rita Wilson

Přečtěte si také