TopStar

3. února 2020 08:07

VIDEO: Cenu BAFTA za nejlepší film získal 1917, Češka Sopková neuspěla

Cenu BAFTA za nejlepší film získal 1917 ZDROJ: CNN/UNIVERSAL PITCURES

Cenu britské filmové a televizní akademie BAFTA za nejlepší film získal snímek 1917 z doby první světové války. Podívejte se na trailer.

Celkem obdržel snímek sedm ocenění, včetně ceny za nejlepší režii. V kategorii Nejlepší filmová scénografie za film Králíček Jojo byla nominována i Češka Nora Sopková společně s Novozélanďanem Ra Vincentem, cenu však nakonec získali Dennis Gassner a Lee Sandales za film 1917.

Snímek 1917 získal již Zlatý glóbus pro nejlepší drama loňského roku. Režisér Sam Mendes si dnes také odnesl cenu za nejlepší režii.

Cenu pro nejlepší herečku získala Renée Zellwegerová za ztvárnění herečky a zpěvačky Judy Garlandové ve snímku Judy. Cenu v mužské kategorii nejlepšího herce získal Joaquin Phoenix za hlavní roli ve filmu Joker.

O ceny BAFTA se může ucházet jakýkoli film, který se v daném roce promítal v britských kinech. Podobně jako Zlaté glóby jsou i ceny BAFTA vnímány jako předzvěst Oscarů. Loni se například americká filmová akademie s tou britskou shodla v hodnocení nejlepší režie i ve všech hereckých kategoriích kromě herečky ve vedlejší roli.

Sdílejte článek