TopStar

21. března 2020 10:42

Zemřel Kenny Rogers, hvězda country s nezaměnitelným hlasem

Ve věku 81 let odešel do hudebního nebe velikán country hudby Kenny Rogers. Zemřel poklidně 20. března obklopen rodinou.

Téměř 60 let zářila hvězda Kennyho Rogerse, než v roce 2017 skončil svou kariéru ve věku 79 let. Do té doby ovšem stihl ovládat nejen country hitparády, ale i ta popové. Takového úspěchu docílil například písní Lucille. Jeho poznávacím znamením byl nezaměnitelný nakřáplý hlas.

Ani ve vlastním žánru, tedy country, však nezaznamenal neúspěch. Jeho často skloňovaný hit Ruby, Don't Take Your Love to Town českému publiku přezpíval Pavel Bobek jako Ruby, nechtěj mi lásku brát a i on s písní zaznamenal velký úspěch.

Na své úspěšné písně nebyl Kenny Rogers sám. Například píseň Lady napsal neméně úspěšný hudebník a Rogersův přítel Lionel Richie. U jiných, například You Can't Make Old Friends, si Rogers přibral ke spolupráci Dolly Partonovou. Jejich společné duety zaznamenaly velký úspěch.

Nesčetné množství úspěchů, hudebních ocnění, desítky a desítky písní i televizní role však nezmohou jediné – zpomalit čas. Kenny Rogers odešel v 81 letech do hudebního nebe přirozenou cestou. Naposledy vydechl 20. března v noci. Veřejnosti to sdělil Keith Hagan, udebníkův agent. Rogers byl dle Hagana v hospicové péči v pohodlí domova a poslední chvíle strávil v obklopení rodiny.

The Rogers family is sad to announce that Kenny Rogers passed away last night at 10:25 p.m. at the age of 81. Rogers...

Posted by Kenny Rogers on Friday, March 20, 2020

Kvůli panující hrozbě nákazy COVID-19 se pozůstalí rozhodli pro malý obřad. Až opadne stín koronaviru, plánují i vzpomínkovou akci pro fanoušky a veřejnost.

Sdílejte článek

Přečtěte si také