TopStar

7. dubna 2020 22:00

Zemřela novinářka a expertka na Blízký východ Tereza Spencerová. Bylo jí 55 let

Tuzemskou mediální scénu dnes zasáhla smutná zpráva. V pětapadesáti letech náhle zemřela novinářka, spisovatelka a publicistka Tereza Spencerová, která donedávna svými komentáři a speciálem Ranní kávička přispívala i na zpravodajský web televize Prima. O smutné události informovali na Facebooku její přátelé.

Tereza Spencerová se narodila v roce 1965, vystudovala žurnalistiku na Karlově univerzitě a dosud se pohybovala na poli žurnalistiky. Známá byla rovněž tím, že prošla změnou pohlaví, v roce 2000 pak vydala knihu Jsem tranďák!

Expertka na Blízký východ

Po absolvování žurnalistiky působila sedm let v zahraniční redakci ČTK, přičemž v letech 1991-1992 byla v Egyptě zpravodajkou pro Blízký východ. Poté pracovala v tuzemské pobočce nakladatelství Reader's Digest Výběr, psala pro časopis Reflex či Lidé a země, byla redaktorkou týdeníku Mladý svět, editorkou v časopise MF Plus a dlouhá léta psala pro Literární noviny.

Neznaly jsme se kdovíjak dlouho, protože dohromady nás svedla až Prima. Ale zato jsme si od začátku fakt sedly! A to i...

Posted by Karolina Stonjeková on Tuesday, April 7, 2020

Tereza Spencerová se specializovala na tematiku Blízkého východu, kam sama často vyrážela jak z hlediska pracovního zájmu, tak z důvodu osobního přilnutí k tomuto regionu. V roce 2015 se Tereza stala vůbec první českou novinářkou, které poskytl rozhovor syrský prezident Bašár Asad. V roce 2016 obdržela novinářskou Krameriovu cenu, kterou vyhlašuje Asociace nezávislých médií.

Tereza Spencerová přispívala od roku 2018 na webové stránky TV Prima svými komentáři. Velkou oblibu si u jejích...

Posted by Zpravodajství FTV Prima on Tuesday, April 7, 2020

Od roku 2018 až donedávna přispívala svými komentáři a pravidelným denním speciálem Ranní kávička Terezy Spencerové na zpravodajský portál televize Prima.

Aktuální dění pak Tereza pravidelně komentovala na Parlamentních listech v rámci vlastní rubriky Okno do světa Terezy Spencerové.

Poslední Ranní kávičku Terezy Spencerové a komentář na webu TV Prima „Jak koronavirus udržel Netanjahua u moci“ si můžete přečíst níže.

Sdílejte článek

Přečtěte si také