Extrém

14. června 2015 13:11

Barbora Koukalová

Zvířecí teror v Tbilisi: Povodeň zbořila zoo, do ulic utekli medvědi, hroši, lvi a tygři – a už zabíjejí

Lidských obětí je jedenáct, ale ne všechny zabila velká voda. Povodeň v gruzínském městě Tbilisi totiž rozbořila místní zoo a do ulice se dostaly divoké šelmy. Tři lidé, kteří zemřeli právě v místě zoologické zahrady, jsou podle zpravodajství gruzínské televize obětí zvířat.

Hlavní město Gruzie má momentálně dost vážný problém. Silné deště, vítr a kroupy způsobily velké záplavy, které strhly domy, rozbořily ulice a potopily auta. Stovky lidí jsou bez proudu, kolem padesáti přišlo o střechu nad hlavou.

Jedenáct jich je po smrti. Tři lidé ale nejsou přímo oběti vody.

Povodeň totiž zbořila místní zoo a do ulic utekly divoké šelmy. Tbiliské úřady jsou na nohou, protože do metropole utekli lvi, hroši, vlci, tygři, medvědi, na ulici byl ve vodě spatřen krokodýl.

Tři mrtví lidé v zoo jsou podle tamní televize přímo oběti vyděšených zvířat, pracovníci města už museli zastřelit asi šest vlků, dalších šest lvů jim někde běhá po městě.

Občané mají doporučeno nevycházet, dokud se nepovede všechna zvířata chytit, což je někdy obtížné, například medvědi před vodou utíkají nahoru a lezou po klimatizacích činžovních domů.

Sdílejte článek

Přečtěte si také