TopStar

9. listopadu 2015 14:45

Petr Cífka

11 věcí, které jste nevěděli o Johnny Deppovi

Jeho role zná skoro každý, věděli jste ale, kolik má tahle superhvězda tetování, čeho se nejvíc bojí a proč ho mají rádi Komančové? Stačí kliknout a dozvíte se to.

Johnny Depp je superhvězda a to už pěkných pár let. Začalo to Noční můrou v Elm Street, pokračovalo seriálem Jump Street 21, následoval Střihoruký Edward nebo Piráti z Karibiku. Depp má patent na trošku divné, ale hodně zábavné a zajímavé hrdiny a i když v posledních letech pár filmových přešlapů udělal, pořád se řadí k největším hereckým osobnostem. Fanoušků má dost, těchto jedenáct věcí však možná neví ani ti největší z nich. 1. Časopis People každý rok vyhlašuje nejvíc sexy muže na světě, Johnny Depp se v anketě umístil na prvním místě a to rovnou dvakrát, poprvé v roce 2003, podruhé o šest let později.

2. Má třináct tetování (dvě z nich jsou jména jeho dětí, jedno jméno matky), dva stříbrné zuby a v mládí se několikrát naschvál pořezal nožem. O svém těle mluví jako o deníku, každá jizva prý značí konkrétní etapu jeho života.

3. V roce 2012 byl zapsaný v knize Guinessových rekordů jako nejlépe placený herec světa. Vydělal si 75 milionů dolarů.

4. Když byla jeho dcera Lily-Rose těžce nemocná, vyléčili ji v nemocnici Green Ormond Street. Depp se na oplátku stavil za malými pacienty v kostýmu Jacka Sparrowa a několik hodin jim četl knížky. Nemocnici pak věnovat milion liber.

5. Na Bahamách má vlastní ostrov a ve Francii vinici.

6. V dětství pořádně zlobil a tak trochu mu to vydrželo. Cigarety začal kouřit ve dvanácti a když došlo na řeč o marihuaně a jeho dětech, prohlásil, že jim ji radši dá sám, než aby ji sháněli od nějakého dealera. Chtěl mít věci pod kontrolou.

7. Sbírá dost podivné věci. Má doma kolekci zbraní, brouků a falešných knírů. 8. Jednou prohlásil, že ho nejvíc děsí možnost, že se herectví budou věnovat i jeho děti. Má bohužel smůlu, šestnáctiletá Lily-Rose Melody už se mihla v hororu Mroží muž a příští rok chystá hororovou komedii Yoga Hosers. Oba filmy režíruje Kevin Smith a v obou se mihl, respektive mihne i samotný Johnny Depp. Když už má dcera hrát, tak na ni táta bude alespoň dohlížet.

9. Když byl malý, jeho rodina se často stěhovala. Než se usadili, žili Johnny Depp a jeho sourozenci na více než dvaceti místech.10. Politička LaDonna Harris, která patří k americkým indiánům Komančům, se rozhodla Deppa adoptovat a přijmout do kmene. Bylo to prý i díky tomu, že když si Depp zahrál ve westernu Osamělý jezdec, jeho postava měl být indián Tonto a on se ho rozhodl zahrát jako Komanče.

11. Byl zasnoubený se třemi herečkami – s Jennifer Grey z Hříšného tance, hvězdou kultovního Městečka Twin Peaks Sherylin Fenn a s Winonou Ryder. S francouzskou kráskou Vanessou Paradis, se kterou má dvě děti a žil s ní třináct let, to k zásnubám nedotáhl.


Přečtěte si také