Extrém

7. března 2014 12:09

redakce Prima Lajk

3 infarkty a kóma. Tuhle kombinaci na pařbě radši vynechte!

Je léto, pařby a fesťáky v plném proudu. Takže pozor: Osmnáctiletá baculka Jayde Dinsdale toho nevypila zas až tak moc. Ani ve snu jí nenapadlo, že bude bojovat o život, přežije tři srdeční záchvaty a probere se z kómatu. Víme, co měla v klubu.

Jayde, která bydlí a studuje v Sumersetu, si dala tři mixované nápoje, které se prodávají v Británii jako "jagerbomb" - vyrábějí se ze známé značky alkoholu a energy drinků.

"Doktoři mi řekli, že všechno, co se mi stalo, souvidí právě s energy drinky a alkoholem." Kombinace kofeinu v nápojích a alkoholu dívku málem zabila. V koupelně se zhroutila až po osmi hodinách od návratu z nočního tahu. "Upadla na podlahu v koupelně, uhodila se hlavou o umyvadlo a radiátor," vzpomíná její matka Natalie. "Dala jsem ji do stabilizované polohy a šílela hrůzou, protože modrala. To už přicházel další srdeční záchvat. Křičela jsem na přítele, aby zavolal záchranku... Je to zázrak, že je mezi námi. Na té podlaze mi připadala mrtvá."

Jayde nemá nemocné srdce a nikdy předtím nepociťovala žádné potíže. Dnes si bedlivě hlídá, kolik kofeinu obsahují energetické nápoje a snaží se uzdavit. "Bývám hodně unavená, někdy se mi stane, že ráno vůbec nemůžu vylézt z postele. Ale je to lepší a lepší."

Další skutečné životní příběhy:


Přečtěte si také