TopStar

12. prosince 2014 17:53

3 věci, které nevíte o oblíbených vánočních filmech: Grinch neměl být zelený!

Ty filmy známe všichni jako svoje boty. Ale existují zajímavá fakta, která o nich nejspíš nevíte, pokud nejste vyloženě informovaný fanoušek. Takže tady máme první vánoční várku. A budeme v odhalování pokračovat!

1. Grinch měl být černo-bílý

Na původních ilustracích v knize "How the Grinch stole Christmas" od Dr. Seusse je totiž černobílý s prvky rudé. Filmaři uvažovali, že barvy zachovají, ale pak usoudili, že by na filmovém plátně taková kombinace nemusela fungovat. Nakonec je tedy Grinch zelený, podle ohavné barvy aut, která se tehdy půjčovala ve Washingtonu-Baltimore a animátor Chuck Jones ji nenáviděl. Pro skřeta, který nemá rád Vánoce, mu připadala akorát.

2. Sám doma s fingovaným westernem

Kevin je sám doma a pouští si starou gangsterku (hlášky pak potřebuje pro pizzaře). Pokud jste si mysleli, že jde o skutečnou gangsterku, mýlíte se. Snímek byl natočený pro potřeby filmu Sám doma - jde o zdařilou parodii na film Angel with dirty faces z roku 1938.

3. Hugh Grant chtěl být seriózní premirér

Láska nebeská mohla být bez zlatého hřebu. Hugh Grant totiž odmítal v roli britského premiéra tančit. Nelíbila se mu písnička (původně od Jacksons 5). Režisér Richard Curtis ho ale naštěstí předvědčil. Scéna byla natočená až poslední den!

Autor: Jana Divišová

Sdílejte článek

Přečtěte si také