TopStar

22. července 2014 14:14

5 dobrých důvodů, proč nejet k moři, ale na Benecko! (+ tip na úžasnou horskou chatu)

K moři už to letos (z nějakého vašeho důvodu nevyjde) a jste trochu bezradní, kam se o prázdninách vydat po vlastech českých? Chcete zažít opradovou atmosféru horské chaty a kolem přírodu, kterou se člověku ještě nepodařilo zničit a zachovala si svoji divokou krásu. Řešení se jmenuje Benecko!

A abychom byli ještě konkrétnější, tak Hančova bouda s více než stoletou historií, na kterou je její majitel a provozovatel Vladimír Čechotovský právem pyšný. "Zatím nikdy se mi nestalo, že bych to tady chtěl zabalit a vzdát, i když peripetií jsme si při rekonstrukci nebo v začátcích podnikání užili dost," tvrdí sympatický muž, jehož sem po složitých životních peripetiích z ciziny doslova "přivábily" rodinné kořeny. "Za vším, co tady hostům nabízíme - ubytováním, jídelníčkem, vyžítím - si stoprocentně stojím. Všechno je poctivé od první ingredience v hrnci po poslední starobylou skříň."

Přesvědčit se můžete ve FOTOGALERII:

Zatímco v zimě je program jasný: Lyže, lyže, lyže (+ všechno, co k nim patří, jako: prskající voňavá polínka v krbu, lahodný svařák, poctivé polívky a další domácí pochoutky z jídelního lístku), v létě si můžete vybírat hned z pěti dobrých důvodů, proč sem jet:

1. Benecko je trochu zapomenuté

Přestože významnější krkonšská turistická centra Jilemnice nebo Vrchlabí nejsou vůbec daleko, tady si turisté jeden druhému nevidí až do talíře. Najdete dostatek soukromí i zábavy, všechno je namíchané tak akorát.

2. Bývá tu slunečno

Počasí se točí kolem místních vrcholků tak, že slunečných dnů je tady na jihozápadních svazích Krkonoš luxusní dostatek.

3. Pešky nebo na kole?

Nebudete vědět, co dřív. Hustá síť cyklostezek se proplétá lesy i svahy, pro turistické stezky platí totéž. Přímo z Hančovky můžete podniknout řadu výletů. Vyberou si rodiny s dětmi i ultra-sportovci.

4. Atmosféra horské chaty

Tenhle dům si na nic jen tak nehraje. JE TO horská chata se vším, co k ní patří, včetně nočního praskání v dřevěném nábytku či podlahách. Paráda!

Hančova bouda nabízí ubytování v 18x dvoulůžkových, 4x třílůžkových a 2x čtyřlůžkových pokojích. Každý pokoj má vlastní sprchu a WC. Restaurace s dominantou krbu v průčelí Vás přímo obejme svojí pohodou. Staré dřevo Vám připomene krásu zašlých časů.

Podrobnosti i možnost rezervace najdete TADY.

5. Golf jako bonus

Zahrát si golf na horách, to má svá blahodárná plus! Na plánek zdejšího hřiště se podívejte ve Fotogalerii.

Sdílejte článek

Přečtěte si také