TopStar

18. listopadu 2014 14:50

Táňa Sáblíková

5 přešlapů Miloše Zemana suma sumárum: Čím nejvíc popudil český národ?

Dění okolo 17. listopadu, kdy se lidé zmobilizovali a vyšli do ulic na protest proti prezidentovi Miloši Zemanovi, se dalo očekávat. Vždyť Miloš Zeman před státním svátkem k výročí sametové revoluce zvládl udělat několik přešlapů, kterých si všimli bohužel i na mezinárodní scéně!

1. Viróza

Hádky jsou kolem toho dodnes. Byl prezident Miloš Zeman při legendárním odemykání korunovačních klenotů pod vlivem virózy (verze Hradu), nebo alkoholu (jak třeba řekla politička Miroslava Němcová). Mediální zájem z celého světa se okamžitě soustředil na to, co se vlastně při otevírání komory s korunovačními klenoty stalo! A dokonce i v dalekém Japonsku vznikla různá posměšná videa, která si z prezidenta České republiky utahují!

2. Laškování se zahraničními médii / nevhodná prohlášení

Miloš Zeman na první pohled rozhodně nepatří k těm, kteří by si lámali hlavu tím, co řeknou do médií. A tak se nesmíme divit, když se redaktorky zahraničního média, které mu položí otázky, optá, zda není agentkou Al Kaidy a navrch pozdraví „Allah Akbar“ (Bůh je veliký)! Vtip bohužel pochopí v daný moment jen sám prezident Zeman a od srdce se mu zasměje. Seznam dalších nevhodných prohlášení může následovat, ale vybíráme jen jeden za všechny – „Vím, kde drží Hanku a Tonču!“ – na adresu unesených dívek.

3. Cesta do Číny

Nedávná prezidentova cesta do Číny, kam dovezl Krtečka, se kterým chtěl prorazit, podpora českých podnikatelů, kteří letěli s prezidentem, aby zkusili štěstí a dostali se na čínský trh, to byly jen nepodstatné detaily cesty! Největší haló způsobilo Zemanovo prohlášení, ve kterém tvrdí, že Česká republika uznává celistvost Číny včetně Tibetu! A to je naprosto proti zahraniční politice, kterou hájil prezident Václav Havel nebo prezident Václav Klaus! Navíc při cestě zpět využil letadla miliardářů, aby byl v Praze rychleji, přesto se ale nezúčastnil ranních oslav 28. října!

4. K**da sem, k**da tam…

Veřejný projev v rádiu by měl být rozhodně kultivovaný, pokud chceme slyšet sprostá slova, stačí zajít do hospody nebo třeba někam na fotbal, při kultivovaných Rozhovorech z Lán bychom to určitě nečekali! A přesto se to stalo… Miloš Zeman navíc nezůstal u jednoho sprostého slovíčka, ale v průběhu rozhovoru jich použil několik! Citovat rozhodně nemusíme. A ptáte se, proč to vlastně udělal? Nikdo moc nechápe a spekulace bují. Vznikly dokonce teorie, že to udělal promyšleně, aby odpoutal pozornost právě od cesty do Číny a také od neslavného předávání státních vyznamenání, na které dorazil režisér Robert Sedláček v mikině! Kde je pravda, ale ví jen Miloš Zeman.

5. 17. listopad

Oslavy 17. Listopadu jsou vždy velkou událostí, vždyť v ten den v roce 1989 vyšli lidé do ulic a svrhli dosavadní komunistický režim. Letošní 25. výročí pojali tisíce občanů jako možnost vyjádřit svůj názor, který rozhodně nepodporuje prezidenta Miloše Zemana! Zeman totiž na Národní třídě i na pražském Albertově dostal od tisíců lidí červenou kartu! A jaká byla reakce prvního občany zvoleného prezidenta? „Já se vás nebojím!“ Proč by také měl, když prezident je neodvolatelný… Lid ale nelenil a prezidenta zasypal vajíčky, jablky a dalšími různými předměty. Zeman se navíc ještě v týdnu před oslavami nechal slyšet, že protest na Národní třídě byl jen jednou z „x“ demonstrací a zákrok SNB nebyl žádná krvavá řež. A revoluci v listopadu 1989 prý nevyvolal policejní zákrok na Národní třídě! Toto prohlášení však Hrad označil za podvrh. Tak si vyberte.

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky Václav Havel Miloš Zeman Václav Klaus Čína viróza prezident

Přečtěte si také